gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Devin Haen puntert FC Dordrecht in Amsterdam naar derde seizoenszege

2208d80552e10b56dc2cfe79d50e8e78

FC Dordrecht heeft maandagavond voor de derde keer dit seizoen een zege geboekt in de Keuken Kampioen Divisie. Bij een regenachtig Jong Ajax was de ploeg, door een rake punter van Devin Haen, met 0-1 te sterk.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Al de hele dag was duidelijk dat de zomer voorbij is, óók in de hoofdstad. Maar waar de spelers hun warming-up in zeiknatte omstandigheden deden, hadden de uitsupporters iets meer geluk. In plaats van een plekje in het troosteloze, kale uitvak mochten zij op de droge hoofdtribune plaatsnemen.

Dordtse kansjes
De thuisploeg begon iets dreigender aan het duel, al waren de eerste serieuze mogelijkheden voor FC Dordrecht. Devin Haen kopte over het doel van goalie Diant Ramaj, die in de eerste helft van dit kalenderjaar nog vaste waarde in Ajax 1 was.

Nu was de Duitser echter veroordeeld tot een regenachtige maandagavondwedstrijd op Sportcomplex de Toekomst, waar hij na ruim een kwartier redding bracht op een knal van Jaden Slory. Collega-doelman Liam Bossin werd even later getest door vleugelverdediger Precious Ugwu, die geen succes had in de korte hoek.

Puntertje Haen
Richting het rustsignaal klopte FC Dordrecht harder op de deur. Zo mikte Korede Osundina net over en schoot Daniël van Vianen vanaf de rand van het strafschopgebied recht op Ramaj. De volgende mogelijkheid kende een doeltreffendere afloop: Jong Ajax-verdediger Dies Janse ging pijnlijk de mist in, waarna Haen onderschepte en sneller bij de bal was dan Ramaj, alvorens hij met een punter de score opende: 0-1.

De Achterhoekse Feyenoord-huurling, die afgelopen zomer de overstap maakte van De Graafschap en meteen aan FC Dordrecht werd verhuurd, kroonde zich met zijn derde seizoenstreffer tot (voorlopig) clubtopscorer. Ook tegen Jong AZ en SC Cambuur wist Haen het net te vinden.

Bijna de gelijkmaker
Het tweede bedrijf begon met een spannend momentje in de Dordtse defensie. Yannis M'Bemba mikte een Amsterdamse voorzet op de 'eigen' paal en de inzet van Jong Ajax-invaller Sean Steur werd in de rebound knap gepareerd door Bossin.

Daarna werd de thuisploeg uitstekend afgestopt door de de groengekleurde Dordtenaren, die nog enkele broekjes tekortkomen om het uittenue compleet te maken. De ploeg van trainer Melvin Boel trad daarom ook op De Toekomst nog in het thuistricot aan.

Wie scoort de volgende?
Vanaf de zijkant zag Boel een gelijkopgaand vervolg. Daarin maakte FC Dordrecht wat meer aanspraak op de volgende treffer, al kreeg Jong Ajax tien minuten voor tijd nog een megakans. Kayden Wolff werd alleen richting Bossin gestuurd, maar zijn stiftje over de Ierse Belg kwam niet eens in de buurt van het doel. Aan de overkant ramde invaller Dean Zandbergen huizenhoog over waar hij de wedstrijd in het slot had moeten gooien.

In de laatste minuten was Jan Faberski, die met een bekeken schot de paal raakte, nog dichtbij de 1-1. De gelijkmaker kwam er, tot tevredenheid van de enkele tientallen meegereisde supporters, echter niet. Zo noteerde FC Dordrecht de derde seizoensoverwinning en werkt het met een goed gevoel toe naar het volgende competitieduel, komende vrijdag aan de Krommedijk tegen Jong PSV.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, Van der Avert, Hilton; Shein, Van Vianen, Scholte (Codutti/77); Osundina (Zandbergen/63), Haen (Van der Avert/89), Slory

Lees meer over:

Lees ook

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.