gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Devin Haen puntert FC Dordrecht in Amsterdam naar derde seizoenszege

2208d80552e10b56dc2cfe79d50e8e78

FC Dordrecht heeft maandagavond voor de derde keer dit seizoen een zege geboekt in de Keuken Kampioen Divisie. Bij een regenachtig Jong Ajax was de ploeg, door een rake punter van Devin Haen, met 0-1 te sterk.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Al de hele dag was duidelijk dat de zomer voorbij is, óók in de hoofdstad. Maar waar de spelers hun warming-up in zeiknatte omstandigheden deden, hadden de uitsupporters iets meer geluk. In plaats van een plekje in het troosteloze, kale uitvak mochten zij op de droge hoofdtribune plaatsnemen.

Dordtse kansjes
De thuisploeg begon iets dreigender aan het duel, al waren de eerste serieuze mogelijkheden voor FC Dordrecht. Devin Haen kopte over het doel van goalie Diant Ramaj, die in de eerste helft van dit kalenderjaar nog vaste waarde in Ajax 1 was.

Nu was de Duitser echter veroordeeld tot een regenachtige maandagavondwedstrijd op Sportcomplex de Toekomst, waar hij na ruim een kwartier redding bracht op een knal van Jaden Slory. Collega-doelman Liam Bossin werd even later getest door vleugelverdediger Precious Ugwu, die geen succes had in de korte hoek.

Puntertje Haen
Richting het rustsignaal klopte FC Dordrecht harder op de deur. Zo mikte Korede Osundina net over en schoot Daniël van Vianen vanaf de rand van het strafschopgebied recht op Ramaj. De volgende mogelijkheid kende een doeltreffendere afloop: Jong Ajax-verdediger Dies Janse ging pijnlijk de mist in, waarna Haen onderschepte en sneller bij de bal was dan Ramaj, alvorens hij met een punter de score opende: 0-1.

De Achterhoekse Feyenoord-huurling, die afgelopen zomer de overstap maakte van De Graafschap en meteen aan FC Dordrecht werd verhuurd, kroonde zich met zijn derde seizoenstreffer tot (voorlopig) clubtopscorer. Ook tegen Jong AZ en SC Cambuur wist Haen het net te vinden.

Bijna de gelijkmaker
Het tweede bedrijf begon met een spannend momentje in de Dordtse defensie. Yannis M'Bemba mikte een Amsterdamse voorzet op de 'eigen' paal en de inzet van Jong Ajax-invaller Sean Steur werd in de rebound knap gepareerd door Bossin.

Daarna werd de thuisploeg uitstekend afgestopt door de de groengekleurde Dordtenaren, die nog enkele broekjes tekortkomen om het uittenue compleet te maken. De ploeg van trainer Melvin Boel trad daarom ook op De Toekomst nog in het thuistricot aan.

Wie scoort de volgende?
Vanaf de zijkant zag Boel een gelijkopgaand vervolg. Daarin maakte FC Dordrecht wat meer aanspraak op de volgende treffer, al kreeg Jong Ajax tien minuten voor tijd nog een megakans. Kayden Wolff werd alleen richting Bossin gestuurd, maar zijn stiftje over de Ierse Belg kwam niet eens in de buurt van het doel. Aan de overkant ramde invaller Dean Zandbergen huizenhoog over waar hij de wedstrijd in het slot had moeten gooien.

In de laatste minuten was Jan Faberski, die met een bekeken schot de paal raakte, nog dichtbij de 1-1. De gelijkmaker kwam er, tot tevredenheid van de enkele tientallen meegereisde supporters, echter niet. Zo noteerde FC Dordrecht de derde seizoensoverwinning en werkt het met een goed gevoel toe naar het volgende competitieduel, komende vrijdag aan de Krommedijk tegen Jong PSV.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, Van der Avert, Hilton; Shein, Van Vianen, Scholte (Codutti/77); Osundina (Zandbergen/63), Haen (Van der Avert/89), Slory

Lees meer over:

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.