gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze week gaat Ad op pad in het Dordrechts museum

820d1dc0c33a732f6c5ff7551194d47d.jpg

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik een bezoek aan het Dordrechts museum. De tentoonstelling 'schilderachtig Dordrecht' is momenteel te zien in het museum. Deze expositie laat de rijke kunstgeschiedenis zien van de oudste stad van Holland.

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
In de aflevering wandelt de presenator langs de topstukken uit de collectie. De bijzonderheden worden onder de loep genomen en die roepen allerlei vragen op. Dat doet hij samen met conservator Sander Paarlberg en kunstliefhebber Henk van de Graaf.

Waarom kwamen er in de tweede helft van de negentiende eeuw zoveel buitenlandse schilders naar Dordt? Onze stad is één van de meest geschilderde steden van het land. Maar waarom is dat eigenlijk? En waar hangt de kunst van de bekende Dordtse kunstenaar Albert Cuyp? Ad gaat lopend door het museum op zoek naar alle antwoorden.

Benieuwd naar de antwoorden op deze vragen en de rest van het gesprek? Op Pad Met Ad wordt vanavond vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht, vlak na het nieuws. De aflevering wordt herhaald op zondag vanaf 12.00 uur. Kun je toch niet wachten? Bekijk hem nu alvast hieronder op ons YouTube-Kanaal.

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.