Dordrecht, Netherlands

Faunaproject Weeskinderendijk van start: sloop komt steeds dichterbij

Voor vleermuizen en mussen wordt de Weeskinderendijk in Dordrecht onbewoonbaar gemaakt. Organisatie Fauna Protect is deze week aan de slag gegaan met de werkzaamheden. De beschermde diersoorten maken het tot nu toe onmogelijk voor de gemeente Dordrecht om de wijk te slopen.
Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 12 oktober 2024 17:00 | Aangepast op 12 oktober 2024 17:00
Het team van Fauna Protect ging donderdagochtend 10 oktober van start met werkzaamheden in de wijk. In de buurt leven vleermuizen en mussen, die zich nestelen in spouwmuren of dakpannen van woningen. In Nederland zijn vleermuizen en mussen beschermde diersoorten, daarom worden de dieren op diervriendelijke wijze verwijderd. De dieren moeten weg omdat de volledige wijk en omgeving binnenkort gesloopt word om plaats te maken voor het nieuwe Maasterras.

De woningen op de Weeskinderendijk hebben nu allemaal kapjes aan de spouwmuren, deze kapjes zorgen ervoor dat de dieren alleen hun nesten kunnen verlaten, maar vervolgens er niet meer in kunnen door de gladde structuur van de kapjes.

De werkzaamheden duren in totaal drie dagen, maar of de dieren écht vertrokken zijn weten de onderzoekers pas over een week. "Eigenlijk is het altijd succesvol, maar als wij een gaatje in de spouwmuur vergeten, vergeet de vleermuis dat niet", legt een medewerker van Fauna Protect. Door de organisatie wordt de wijk later opnieuw gecontroleerd en wanneer alle beschermde diersoorten definitief vertrokken zijn zal de sloop van de wijk pas echt kunnen beginnen.

Eerder dit jaar deed Fauna Protect ook een poging om de vleermuizen en mussen weg te halen, alleen dit kon destijds vanwege weersomstandigheden niet afgemaakt worden.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Lees ook

In Dordrecht kent ‘de perfecte plek om te wonen’ nog loeihete hangijzers

Kiezen voor de huidige bewoners óf voor ruimte voor meer huizen? Het is en blijft een hoofdbreker in...

Negen aanhoudingen bij grote politiecontroles in de streek

De politie heeft eind vorige week bij twee grote controles in Dordrecht en Zwijndrecht in totaal neg...

De keuze op het Dordtse stembiljet wordt reuze

Het duurt nog wel even voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn, maar dat de Dordtenaar volgend jaar g...

Explosie in straat waar eerder beschieting was

Bij een woning aan de Willem Marisstraat in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een e...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over kunst en muziek

Deze zondag staat in Via Cultura kunst en muziek centraal. Presentator Ivo van der Vat ontvangt in V...

Let op: Buis Drechttunnel opnieuw week lang dicht richting Rotterdam

Weggebruikers die vanuit de streek over de A16 richting Rotterdam willen, moeten vanaf vrijdagavond ...