Van een grasveld is maandagmiddag al geen sprake meer. Wat naast de speeltoestellen ligt lijkt nu meer op een omgeploegd veld. De gemeente gaat niet alleen nieuw gras zaaien, maar legt ook de grond eronder opnieuw aan zodat nieuwe graszaadjes beter kunnen ontkiemen.
Het gras dat tijdens de opening van het Dordtse park in 2023 is gezaaid, groeide namelijk niet goed genoeg. "Er zijn open plekken in het veld. En dat zullen er steeds meer worden als we niets doen", liet de gemeente eerder weten. Hoewel in 2024 voor een tweede keer gras werd gezaaid, bleef het gras volgens de gemeente zwak en werd het snel bruin.
Daarom wordt nu opnieuw actie ondernomen. “In september en oktober is het vaak nog warm en valt er meestal genoeg regen. Dat is goed voor het jonge gras, om lekker te groeien.” De gemeente hoopt dat er dan volgend voorjaar weer een mooi, stevig en groen grasveld ligt.
Het veld is momenteel nog niet afgezet. Volgens een woordvoerder van de gemeente komt er nog wel een hek met borden om het veld heen. Het gras kan dan in alle rust groeien.