gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Donderdag op TV Dordrecht: de laatste Zeespiegels

9782a7bc776e5d2118f25d54a501ad71

Nederland ligt in de laagst gelegen delta op aarde, waar rivieren altijd vers water brachten. In ons gebied hebben we polders aangelegd om een leefbare en vruchtbare bodem te creëren. Nu zijn er nieuwe uitdagingen: het water komt van alle kanten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Waarom is water steeds moeilijker te beheren? Hoe kan een delta met zoveel water toch snel tekorten hebben? Waarom hebben wij meer zoet water nodig dan andere landen? Waarom wordt de kwaliteit van ons drinkwater een grotere zorg? Hoe komt de bodem zo zout? Wat is de rol van de zee en de Nieuwe Waterweg hierin? Allemaal vragen die in deze aflevering voorbijkomen.

Leer meer over ons unieke watersysteem en de rol van zout water, dankzij deelname van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, drinkwaterbedrijf Evides en hydrogeoloog Gaulbert Oude Essink aan deze aflevering.

Zeespiegels was iedere donderdag in oktober en november te zien na het nieuws vanaf 18.00 uur. Deze laatste aflevering wordt ieder uur herhaald tot vrijdagavond.

Lees ook

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.