gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Donderdag op TV Dordrecht: de laatste Zeespiegels

9782a7bc776e5d2118f25d54a501ad71

Nederland ligt in de laagst gelegen delta op aarde, waar rivieren altijd vers water brachten. In ons gebied hebben we polders aangelegd om een leefbare en vruchtbare bodem te creëren. Nu zijn er nieuwe uitdagingen: het water komt van alle kanten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Waarom is water steeds moeilijker te beheren? Hoe kan een delta met zoveel water toch snel tekorten hebben? Waarom hebben wij meer zoet water nodig dan andere landen? Waarom wordt de kwaliteit van ons drinkwater een grotere zorg? Hoe komt de bodem zo zout? Wat is de rol van de zee en de Nieuwe Waterweg hierin? Allemaal vragen die in deze aflevering voorbijkomen.

Leer meer over ons unieke watersysteem en de rol van zout water, dankzij deelname van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, drinkwaterbedrijf Evides en hydrogeoloog Gaulbert Oude Essink aan deze aflevering.

Zeespiegels was iedere donderdag in oktober en november te zien na het nieuws vanaf 18.00 uur. Deze laatste aflevering wordt ieder uur herhaald tot vrijdagavond.

Lees ook

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.