gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Donderdag op TV Dordrecht: de laatste Zeespiegels

9782a7bc776e5d2118f25d54a501ad71

Nederland ligt in de laagst gelegen delta op aarde, waar rivieren altijd vers water brachten. In ons gebied hebben we polders aangelegd om een leefbare en vruchtbare bodem te creëren. Nu zijn er nieuwe uitdagingen: het water komt van alle kanten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Waarom is water steeds moeilijker te beheren? Hoe kan een delta met zoveel water toch snel tekorten hebben? Waarom hebben wij meer zoet water nodig dan andere landen? Waarom wordt de kwaliteit van ons drinkwater een grotere zorg? Hoe komt de bodem zo zout? Wat is de rol van de zee en de Nieuwe Waterweg hierin? Allemaal vragen die in deze aflevering voorbijkomen.

Leer meer over ons unieke watersysteem en de rol van zout water, dankzij deelname van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, drinkwaterbedrijf Evides en hydrogeoloog Gaulbert Oude Essink aan deze aflevering.

Zeespiegels was iedere donderdag in oktober en november te zien na het nieuws vanaf 18.00 uur. Deze laatste aflevering wordt ieder uur herhaald tot vrijdagavond.

Lees ook

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

AI boeken 2

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

IMG_5181

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.