gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Donderdag op TV Dordrecht: de laatste Zeespiegels

9782a7bc776e5d2118f25d54a501ad71.jpg

Nederland ligt in de laagst gelegen delta op aarde, waar rivieren altijd vers water brachten. In ons gebied hebben we polders aangelegd om een leefbare en vruchtbare bodem te creëren. Nu zijn er nieuwe uitdagingen: het water komt van alle kanten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Waarom is water steeds moeilijker te beheren? Hoe kan een delta met zoveel water toch snel tekorten hebben? Waarom hebben wij meer zoet water nodig dan andere landen? Waarom wordt de kwaliteit van ons drinkwater een grotere zorg? Hoe komt de bodem zo zout? Wat is de rol van de zee en de Nieuwe Waterweg hierin? Allemaal vragen die in deze aflevering voorbijkomen.

Leer meer over ons unieke watersysteem en de rol van zout water, dankzij deelname van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, drinkwaterbedrijf Evides en hydrogeoloog Gaulbert Oude Essink aan deze aflevering.

Zeespiegels was iedere donderdag in oktober en november te zien na het nieuws vanaf 18.00 uur. Deze laatste aflevering wordt ieder uur herhaald tot vrijdagavond.

Lees ook

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.

wijngaardenfoto.png

Dorp voelt zich genegeerd bij plan voor nieuwe wijk: ‘Ze doen net of wij er niet zijn’

Gemopper in Wijngaarden. Bewoners van het eeuwenoude lintdorp voelen zich niet betrokken bij de plannen voor nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord, waar 1880 nieuwe huizen moeten verrijzen. In de polder ten noorden van de toekomstige wijk vreest men voor de gevolgen.

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”