gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht zoekt nieuwe burgemeester: volg het proces in onze nieuwe serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’

8ccf885b904f4441b5ee57d693ae0f67

Wie wordt de nieuwe burgemeester van Dordrecht? Na het vertrek van Wouter Kolff is de post vrij en kan er vanaf deze vrijdag gesolliciteerd worden. Maar hoe doe je dat en wie maakt er kans om burgemeester van de oudste stad van Holland te worden? In onze serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ gaat journalist Jasmijn Thomassen de uitdaging aan: wordt zij de eerste vrouw die dit ambt in Dordt mag bekleden?

Pascal Lenstra | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Wie wil solliciteren naar de burgemeesterpost doet er goed aan de profielschets die de gemeenteraad heeft opgesteld te lezen. Daarin staat bijvoorbeeld dat ze iemand zoeken met bestuurlijke ervaring, maar dat hoeft niet per se politieke ervaring te zijn. Ook moet de geschikte kandidaat een herkenbaar gezicht kunnen zijn voor de Dordtenaar en een ‘authentieke en kleurrijke persoonlijkheid’ hebben.

Verder moet de toekomstige burgemeester ook communicatief sterk zijn, goed kunnen netwerken, met onder andere de omliggende steden en dorpen, en zich bekommeren om de openbare veiligheid.

Het proces
Het kiezen van een burgemeester is een lang proces, waar veel verschillende mensen aan te pas komen. Wie wil solliciteren heeft drie weken de tijd vanaf deze vrijdag. Daarna zal de commissaris van de Koning Wouter Kolff de ingezonden sollicitaties bekijken en vaststellen wie er werkelijk voldoet aan alle eisen.

Daarna wordt de kandidatenlijst besproken met een vertrouwenscommissie, bestaande uit mensen uit de gemeenteraad van Dordrecht. Gesprekken met kandidaten voor de functie zijn strikt geheim, om de privacy en reputatie van de sollicitanten te beschermen. Na verschillende aanbevelingsgesprekken met de commissaris en een besloten vergadering wordt de kandidaat die uiteindelijk bovenaan eindigt de nieuwe burgemeester van Dordrecht.

Burgermoeder?
Tot dusver heeft Dordrecht altijd voor de hand liggende keuzes gemaakt wat betreft burgemeesters: enkel mannen en vooral mannen met politieke ervaring werden burgemeester van de stad. Nu roepen verschillende Dordtenaren, van columnisten tot aan raadsleden, op om vooral te kiezen voor een vrouwelijke kandidaat. Een échte burgermoeder dus.

De profielschets biedt daar in ieder geval de ruimte voor: alle reden voor Jasmijn om een gooi te doen naar het burgemeesterschap. Volg haar sollicitatie de komende weken, van vacature, via sollicitatiegesprekken tot misschien wel burgermoeder, hier bij RTV Dordrecht.

‘Jasmijn wil burgemeester worden’ , elke vrijdag bij RTV Dordrecht. #burgemeesterJasmijn

Lees ook

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.