gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht baalt na regioderby, emotionele Bossin neemt afscheid

0e9285b5fcb2e0f947addff9a2f73e4e

FC Dordrecht hervatte vrijdagavond de competitie met een 1-0 nederlaag bij Excelsior. Het mooiste moment was echter niet tijdens, maar na afloop van het duel. Doelman Liam Bossin, die op huurbasis naar Feyenoord gaat, nam afscheid van de 400 meegereisde supporters en werd luidkeels toegezongen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het leek wel alsof de uitslag voor het volledig gevulde uitvak voor één keer wat belangrijk was. Bossin is een publiekslieveling en dat werd op Woudestein nog maar eens bevestigd. De Belgische Ier hield zijn doel lang schoon, tot Lance Duijvestijn na een uur voor de enige treffer van de wedstrijd zorgde.

"We lopen hem er een beetje mee te plagen dat hij weggaat, maar we gaan hem een goed afscheid geven", zegt Daniël van Vianen na afloop over zijn teamgenoot. Bossin mocht, op verzoek van de staf van FC Dordrecht, de aanwezige pers niet te woord staan. Wel deelde hij enkele handdrukken uit in de mixed zone.

Let op: de tekst gaat verder onder de foto
Van Vianen zag de regioderby in Kralingen op details beslist worden. "De laatste ballen waren vaak net niet goed, daar konden we net geen kansen uit creëren", constateert de jongeling uit Oud-Alblas.

Trainer Melvin Boel, die het vertrek van Bossin nog niet wil bevestigen, zag Excelsior in de eerste helft fanatiek de aanval zoeken. "Wij moesten daardoor iets terug, maar ik denk dat wij in dat teruggaan niks hebben weggegeven. Volgens mij hebben zij voor rust geen één bal binnen de palen geschoten en krijgen wij twee grote kansen."

'Ik denk dat we meer kansen hebben gehad'
De tegentreffer was volgens de oefenmeester te wijten aan het niet goed doordekken. "Er is één moment dat we niet goed doordekken en dan ziet het er heel makkelijk uit en ronden ze het goed af", zegt Boel, die het naast geluk ook aan precisie vond ontbreken. "Je hebt een aantal kansen dat je rond het zestienmetergebied zit, maar niet in staat bent om tot een doelkans te komen. Ik denk dat we meer kansen hebben gehad dan Excelsior, maar je moet een doelpunt maken. Dat hebben we niet gedaan."

Door de nederlaag is de achterstand op Excelsior, dat als nummer twee op een rechtstreekse promotieplek staat, opgelopen naar zes punten. Wel blijft de Krommedijkclub na deze speelronde derde. FC Den Bosch, dat vrijdag het veld in De Vliert afgekeurd zag worden, kan nog in punten gelijk komen met FC Dordrecht maar heeft een aanzienlijk minder doelsaldo.

Lees meer over:

Lees ook

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”