gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht baalt na regioderby, emotionele Bossin neemt afscheid

0e9285b5fcb2e0f947addff9a2f73e4e

FC Dordrecht hervatte vrijdagavond de competitie met een 1-0 nederlaag bij Excelsior. Het mooiste moment was echter niet tijdens, maar na afloop van het duel. Doelman Liam Bossin, die op huurbasis naar Feyenoord gaat, nam afscheid van de 400 meegereisde supporters en werd luidkeels toegezongen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het leek wel alsof de uitslag voor het volledig gevulde uitvak voor één keer wat belangrijk was. Bossin is een publiekslieveling en dat werd op Woudestein nog maar eens bevestigd. De Belgische Ier hield zijn doel lang schoon, tot Lance Duijvestijn na een uur voor de enige treffer van de wedstrijd zorgde.

"We lopen hem er een beetje mee te plagen dat hij weggaat, maar we gaan hem een goed afscheid geven", zegt Daniël van Vianen na afloop over zijn teamgenoot. Bossin mocht, op verzoek van de staf van FC Dordrecht, de aanwezige pers niet te woord staan. Wel deelde hij enkele handdrukken uit in de mixed zone.

Let op: de tekst gaat verder onder de foto
Van Vianen zag de regioderby in Kralingen op details beslist worden. "De laatste ballen waren vaak net niet goed, daar konden we net geen kansen uit creëren", constateert de jongeling uit Oud-Alblas.

Trainer Melvin Boel, die het vertrek van Bossin nog niet wil bevestigen, zag Excelsior in de eerste helft fanatiek de aanval zoeken. "Wij moesten daardoor iets terug, maar ik denk dat wij in dat teruggaan niks hebben weggegeven. Volgens mij hebben zij voor rust geen één bal binnen de palen geschoten en krijgen wij twee grote kansen."

'Ik denk dat we meer kansen hebben gehad'
De tegentreffer was volgens de oefenmeester te wijten aan het niet goed doordekken. "Er is één moment dat we niet goed doordekken en dan ziet het er heel makkelijk uit en ronden ze het goed af", zegt Boel, die het naast geluk ook aan precisie vond ontbreken. "Je hebt een aantal kansen dat je rond het zestienmetergebied zit, maar niet in staat bent om tot een doelkans te komen. Ik denk dat we meer kansen hebben gehad dan Excelsior, maar je moet een doelpunt maken. Dat hebben we niet gedaan."

Door de nederlaag is de achterstand op Excelsior, dat als nummer twee op een rechtstreekse promotieplek staat, opgelopen naar zes punten. Wel blijft de Krommedijkclub na deze speelronde derde. FC Den Bosch, dat vrijdag het veld in De Vliert afgekeurd zag worden, kan nog in punten gelijk komen met FC Dordrecht maar heeft een aanzienlijk minder doelsaldo.

Lees meer over:

Lees ook

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.