gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet bovenin mee in spannende KKD: 'We willen doorpakken'

d3379f6c6241f9907ea9e210f4cb4992

Door twee zeges in vijf dagen klom FC Dordrecht op knappe wijze naar de zesde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Overwinningen op achtereenvolgens Jong Ajax (0-1) en Jong PSV (2-0) zorgden voor een fijne afsluiter van de eerste periode en flinke vreugde na afloop.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De grootste glimlach kwam wellicht van Chiel Olde Keizer. De 21-jarige linksback was deze zomer op proef bij de club, verdiende een contract en maakte tegen de Eindhovenaren zijn eerste officiële minuten in het Dordtse shirt. In de spelerstunnel werd hij uitbundig gefeliciteerd door zijn medespelers.

Drie punten achter de koploper
Felicitaties waren er sowieso over en weer. In de razendspannende competitie bedraagt de achterstand op FC Den Bosch, de verrassende koploper én periodekampioen, bedraagt slechts drie punten. Een situatie die er aan het begin van de week nog een stuk minder rooskleurig uitzag, toen FC Dordrecht nog twaalfde stond.

"We hadden sowieso drie punten nodig om een beetje aan te sluiten, maar zes punten uit twee wedstrijden is het beste wat er is", jubelt middenvelder Daniël van Vianen na afloop. Vanaf de reservebank zag hij zijn ploeg vorig jaar nog met 1-4 verliezen van Jong PSV, maar amper elf maanden later waren de rollen compleet omgedraaid.

Vroege rode kaart
De ploeg kreeg daarbij ook wat hulp van de Brabantse goalie Niek Schiks, die al na een kwartier met rood moest vertrekken. "Dan weet je dat zij gaan inzakken en de boel heel klein houden. Dan is het vooral belangrijk om geduldig te zijn en op zoek te gaan naar dat kansje", benadrukt trainer Melvin Boel.

"Ik denk dat we daarin niet echt geluk hadden, we raken een aantal keer de paal en hun keeper (Tijn Smolenaars, red.) pakte twee of drie hele goede ballen. Dan is het heerlijk dat je vlak voor rust de 1-0 maakt, maar dan is het zaak om in de tweede helft om in de tweede helft niet te verslappen en de wedstrijd uit te spelen."

Bekijk hieronder een reportage over FC Dordrecht - Jong PSV, met reacties van trainer Melvin Boel en middenvelder Daniël van Vianen. Door een technisch mankement is de audio-kwaliteit van de interviews niet zoals gewenst. Onze excuses hiervoor.

Lees meer over:

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.