gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet bovenin mee in spannende KKD: 'We willen doorpakken'

d3379f6c6241f9907ea9e210f4cb4992

Door twee zeges in vijf dagen klom FC Dordrecht op knappe wijze naar de zesde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Overwinningen op achtereenvolgens Jong Ajax (0-1) en Jong PSV (2-0) zorgden voor een fijne afsluiter van de eerste periode en flinke vreugde na afloop.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De grootste glimlach kwam wellicht van Chiel Olde Keizer. De 21-jarige linksback was deze zomer op proef bij de club, verdiende een contract en maakte tegen de Eindhovenaren zijn eerste officiële minuten in het Dordtse shirt. In de spelerstunnel werd hij uitbundig gefeliciteerd door zijn medespelers.

Drie punten achter de koploper
Felicitaties waren er sowieso over en weer. In de razendspannende competitie bedraagt de achterstand op FC Den Bosch, de verrassende koploper én periodekampioen, bedraagt slechts drie punten. Een situatie die er aan het begin van de week nog een stuk minder rooskleurig uitzag, toen FC Dordrecht nog twaalfde stond.

"We hadden sowieso drie punten nodig om een beetje aan te sluiten, maar zes punten uit twee wedstrijden is het beste wat er is", jubelt middenvelder Daniël van Vianen na afloop. Vanaf de reservebank zag hij zijn ploeg vorig jaar nog met 1-4 verliezen van Jong PSV, maar amper elf maanden later waren de rollen compleet omgedraaid.

Vroege rode kaart
De ploeg kreeg daarbij ook wat hulp van de Brabantse goalie Niek Schiks, die al na een kwartier met rood moest vertrekken. "Dan weet je dat zij gaan inzakken en de boel heel klein houden. Dan is het vooral belangrijk om geduldig te zijn en op zoek te gaan naar dat kansje", benadrukt trainer Melvin Boel.

"Ik denk dat we daarin niet echt geluk hadden, we raken een aantal keer de paal en hun keeper (Tijn Smolenaars, red.) pakte twee of drie hele goede ballen. Dan is het heerlijk dat je vlak voor rust de 1-0 maakt, maar dan is het zaak om in de tweede helft om in de tweede helft niet te verslappen en de wedstrijd uit te spelen."

Bekijk hieronder een reportage over FC Dordrecht - Jong PSV, met reacties van trainer Melvin Boel en middenvelder Daniël van Vianen. Door een technisch mankement is de audio-kwaliteit van de interviews niet zoals gewenst. Onze excuses hiervoor.

Lees meer over:

Lees ook

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.