gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet bovenin mee in spannende KKD: 'We willen doorpakken'

d3379f6c6241f9907ea9e210f4cb4992

Door twee zeges in vijf dagen klom FC Dordrecht op knappe wijze naar de zesde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Overwinningen op achtereenvolgens Jong Ajax (0-1) en Jong PSV (2-0) zorgden voor een fijne afsluiter van de eerste periode en flinke vreugde na afloop.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De grootste glimlach kwam wellicht van Chiel Olde Keizer. De 21-jarige linksback was deze zomer op proef bij de club, verdiende een contract en maakte tegen de Eindhovenaren zijn eerste officiële minuten in het Dordtse shirt. In de spelerstunnel werd hij uitbundig gefeliciteerd door zijn medespelers.

Drie punten achter de koploper
Felicitaties waren er sowieso over en weer. In de razendspannende competitie bedraagt de achterstand op FC Den Bosch, de verrassende koploper én periodekampioen, bedraagt slechts drie punten. Een situatie die er aan het begin van de week nog een stuk minder rooskleurig uitzag, toen FC Dordrecht nog twaalfde stond.

"We hadden sowieso drie punten nodig om een beetje aan te sluiten, maar zes punten uit twee wedstrijden is het beste wat er is", jubelt middenvelder Daniël van Vianen na afloop. Vanaf de reservebank zag hij zijn ploeg vorig jaar nog met 1-4 verliezen van Jong PSV, maar amper elf maanden later waren de rollen compleet omgedraaid.

Vroege rode kaart
De ploeg kreeg daarbij ook wat hulp van de Brabantse goalie Niek Schiks, die al na een kwartier met rood moest vertrekken. "Dan weet je dat zij gaan inzakken en de boel heel klein houden. Dan is het vooral belangrijk om geduldig te zijn en op zoek te gaan naar dat kansje", benadrukt trainer Melvin Boel.

"Ik denk dat we daarin niet echt geluk hadden, we raken een aantal keer de paal en hun keeper (Tijn Smolenaars, red.) pakte twee of drie hele goede ballen. Dan is het heerlijk dat je vlak voor rust de 1-0 maakt, maar dan is het zaak om in de tweede helft om in de tweede helft niet te verslappen en de wedstrijd uit te spelen."

Bekijk hieronder een reportage over FC Dordrecht - Jong PSV, met reacties van trainer Melvin Boel en middenvelder Daniël van Vianen. Door een technisch mankement is de audio-kwaliteit van de interviews niet zoals gewenst. Onze excuses hiervoor.

Lees meer over:

Lees ook

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.