gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt tekort bij Excelsior en verliest eerste competitieduel van 2025

dbb7419c970055500d5fecfac9d4ad04

Het eerste competitieduel van dit kalenderjaar heeft voor FC Dordrecht geen punten opgeleverd. De formatie van Melvin Boel ging, onder toeziend oog van 400 uitsupporters, met 1-0 onderuit bij concurrent Excelsior.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel het er steeds meer op lijkt dat doelman Liam Bossin op huurbasis naar Feyenoord gaat, stond de Belgisch-Ierse goalie in Kralingen nog 'gewoon' onder de lat. Verder viel de basisplek voor rechtsback Lorenzo Codutti in plaats van Léo Seydoux op.

Rappe buitenspeler
De bezoekers kregen via Gabriele Parlanti en Korede Osundina (beiden naast) de eerste kansjes en zag hoe de thuisploeg daarna het initiatief nam. Vooral de rappe aanvaller Derensili Sanches Fernandes en de verre inworpen van Ilias Bronkhorst leverde de Dordtse defensie handenvol werk op, al hield Bossin zijn doel lange tijd vrij eenvoudig schoon.

Excelsior claimde na iets minder dan een halfuur nog wel een penalty, toen Parlanti een duw uitdeelde aan Noah Naujoks. Arbiter Pol van Boekel liet echter doorspelen, tot frustratie van coach Ruben den Uil die geel voorgehouden kreeg wegens protesteren.

Opleving voor en na rust
Richting het rustsignaal kende FC Dordrecht weer een betere fase, al bleven flinke mogelijkheden uit. Wel stond spits Devin Haen op de juiste plek bij een voorzet vanaf rechts, maar kon de Feyenoord-huurling te weinig kracht achter de bal zetten waardoor Raatsie weinig moeite kende met zijn kopbal.

Net als in de eerste helft creëerden de Dordtenaren ook na rust twee kansjes en leverde dat niet de openingstreffer op. De Kralingers waren na een uur wél succesvol, toen een vlugge combinatie de 1-0 opleverde via Lance Duijvestijn. De bezoekers, waar back Codutti als linksbuiten stond geposteerd en Jaden Slory in de kleedkamer was achtergebleven, protesteerden tevergeefs voor buitenspel.

Slordig FC Dordrecht
Bossin moest er even later aan te pas komen om verdere schade te voorkomen en zag vervolgens hoe Duijvestijn in kansrijke positie precisie miste. FC Dordrecht oogde slordig en was aanvallend voor te weinig impulsen om aanspraak te maken op een resultaat.

Met invallers Joshua Pynadath, Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs probeerde trainer Melvin Boel alsnog de gelijkmaker te forceren. Maar ook met de nieuwe impulsen hield het aanvallend niet over, waardoor Excelsior overeind bleef en 2025 inluidde met een 1-0 zege, ten koste van FC Dordrecht.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Codutti (Pynadath/71), Valk (Seydoux/82), Van der Avert, Hilton; Van Vianen, Parlanti (Zandbergen/77), Schuurman; Osundina (Van der Sluijs/77), Haen, Slory (M'Bemba/46)

Lees meer over:

Lees ook

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.