gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt tekort bij Excelsior en verliest eerste competitieduel van 2025

dbb7419c970055500d5fecfac9d4ad04.jpg

Het eerste competitieduel van dit kalenderjaar heeft voor FC Dordrecht geen punten opgeleverd. De formatie van Melvin Boel ging, onder toeziend oog van 400 uitsupporters, met 1-0 onderuit bij concurrent Excelsior.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel het er steeds meer op lijkt dat doelman Liam Bossin op huurbasis naar Feyenoord gaat, stond de Belgisch-Ierse goalie in Kralingen nog 'gewoon' onder de lat. Verder viel de basisplek voor rechtsback Lorenzo Codutti in plaats van Léo Seydoux op.

Rappe buitenspeler
De bezoekers kregen via Gabriele Parlanti en Korede Osundina (beiden naast) de eerste kansjes en zag hoe de thuisploeg daarna het initiatief nam. Vooral de rappe aanvaller Derensili Sanches Fernandes en de verre inworpen van Ilias Bronkhorst leverde de Dordtse defensie handenvol werk op, al hield Bossin zijn doel lange tijd vrij eenvoudig schoon.

Excelsior claimde na iets minder dan een halfuur nog wel een penalty, toen Parlanti een duw uitdeelde aan Noah Naujoks. Arbiter Pol van Boekel liet echter doorspelen, tot frustratie van coach Ruben den Uil die geel voorgehouden kreeg wegens protesteren.

Opleving voor en na rust
Richting het rustsignaal kende FC Dordrecht weer een betere fase, al bleven flinke mogelijkheden uit. Wel stond spits Devin Haen op de juiste plek bij een voorzet vanaf rechts, maar kon de Feyenoord-huurling te weinig kracht achter de bal zetten waardoor Raatsie weinig moeite kende met zijn kopbal.

Net als in de eerste helft creëerden de Dordtenaren ook na rust twee kansjes en leverde dat niet de openingstreffer op. De Kralingers waren na een uur wél succesvol, toen een vlugge combinatie de 1-0 opleverde via Lance Duijvestijn. De bezoekers, waar back Codutti als linksbuiten stond geposteerd en Jaden Slory in de kleedkamer was achtergebleven, protesteerden tevergeefs voor buitenspel.

Slordig FC Dordrecht
Bossin moest er even later aan te pas komen om verdere schade te voorkomen en zag vervolgens hoe Duijvestijn in kansrijke positie precisie miste. FC Dordrecht oogde slordig en was aanvallend voor te weinig impulsen om aanspraak te maken op een resultaat.

Met invallers Joshua Pynadath, Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs probeerde trainer Melvin Boel alsnog de gelijkmaker te forceren. Maar ook met de nieuwe impulsen hield het aanvallend niet over, waardoor Excelsior overeind bleef en 2025 inluidde met een 1-0 zege, ten koste van FC Dordrecht.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Codutti (Pynadath/71), Valk (Seydoux/82), Van der Avert, Hilton; Van Vianen, Parlanti (Zandbergen/77), Schuurman; Osundina (Van der Sluijs/77), Haen, Slory (M'Bemba/46)

Lees meer over:

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.