gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt tekort bij Excelsior en verliest eerste competitieduel van 2025

dbb7419c970055500d5fecfac9d4ad04

Het eerste competitieduel van dit kalenderjaar heeft voor FC Dordrecht geen punten opgeleverd. De formatie van Melvin Boel ging, onder toeziend oog van 400 uitsupporters, met 1-0 onderuit bij concurrent Excelsior.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel het er steeds meer op lijkt dat doelman Liam Bossin op huurbasis naar Feyenoord gaat, stond de Belgisch-Ierse goalie in Kralingen nog 'gewoon' onder de lat. Verder viel de basisplek voor rechtsback Lorenzo Codutti in plaats van Léo Seydoux op.

Rappe buitenspeler
De bezoekers kregen via Gabriele Parlanti en Korede Osundina (beiden naast) de eerste kansjes en zag hoe de thuisploeg daarna het initiatief nam. Vooral de rappe aanvaller Derensili Sanches Fernandes en de verre inworpen van Ilias Bronkhorst leverde de Dordtse defensie handenvol werk op, al hield Bossin zijn doel lange tijd vrij eenvoudig schoon.

Excelsior claimde na iets minder dan een halfuur nog wel een penalty, toen Parlanti een duw uitdeelde aan Noah Naujoks. Arbiter Pol van Boekel liet echter doorspelen, tot frustratie van coach Ruben den Uil die geel voorgehouden kreeg wegens protesteren.

Opleving voor en na rust
Richting het rustsignaal kende FC Dordrecht weer een betere fase, al bleven flinke mogelijkheden uit. Wel stond spits Devin Haen op de juiste plek bij een voorzet vanaf rechts, maar kon de Feyenoord-huurling te weinig kracht achter de bal zetten waardoor Raatsie weinig moeite kende met zijn kopbal.

Net als in de eerste helft creëerden de Dordtenaren ook na rust twee kansjes en leverde dat niet de openingstreffer op. De Kralingers waren na een uur wél succesvol, toen een vlugge combinatie de 1-0 opleverde via Lance Duijvestijn. De bezoekers, waar back Codutti als linksbuiten stond geposteerd en Jaden Slory in de kleedkamer was achtergebleven, protesteerden tevergeefs voor buitenspel.

Slordig FC Dordrecht
Bossin moest er even later aan te pas komen om verdere schade te voorkomen en zag vervolgens hoe Duijvestijn in kansrijke positie precisie miste. FC Dordrecht oogde slordig en was aanvallend voor te weinig impulsen om aanspraak te maken op een resultaat.

Met invallers Joshua Pynadath, Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs probeerde trainer Melvin Boel alsnog de gelijkmaker te forceren. Maar ook met de nieuwe impulsen hield het aanvallend niet over, waardoor Excelsior overeind bleef en 2025 inluidde met een 1-0 zege, ten koste van FC Dordrecht.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Codutti (Pynadath/71), Valk (Seydoux/82), Van der Avert, Hilton; Van Vianen, Parlanti (Zandbergen/77), Schuurman; Osundina (Van der Sluijs/77), Haen, Slory (M'Bemba/46)

Lees meer over:

Lees ook

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”