gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt tekort bij Excelsior en verliest eerste competitieduel van 2025

dbb7419c970055500d5fecfac9d4ad04

Het eerste competitieduel van dit kalenderjaar heeft voor FC Dordrecht geen punten opgeleverd. De formatie van Melvin Boel ging, onder toeziend oog van 400 uitsupporters, met 1-0 onderuit bij concurrent Excelsior.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel het er steeds meer op lijkt dat doelman Liam Bossin op huurbasis naar Feyenoord gaat, stond de Belgisch-Ierse goalie in Kralingen nog 'gewoon' onder de lat. Verder viel de basisplek voor rechtsback Lorenzo Codutti in plaats van Léo Seydoux op.

Rappe buitenspeler
De bezoekers kregen via Gabriele Parlanti en Korede Osundina (beiden naast) de eerste kansjes en zag hoe de thuisploeg daarna het initiatief nam. Vooral de rappe aanvaller Derensili Sanches Fernandes en de verre inworpen van Ilias Bronkhorst leverde de Dordtse defensie handenvol werk op, al hield Bossin zijn doel lange tijd vrij eenvoudig schoon.

Excelsior claimde na iets minder dan een halfuur nog wel een penalty, toen Parlanti een duw uitdeelde aan Noah Naujoks. Arbiter Pol van Boekel liet echter doorspelen, tot frustratie van coach Ruben den Uil die geel voorgehouden kreeg wegens protesteren.

Opleving voor en na rust
Richting het rustsignaal kende FC Dordrecht weer een betere fase, al bleven flinke mogelijkheden uit. Wel stond spits Devin Haen op de juiste plek bij een voorzet vanaf rechts, maar kon de Feyenoord-huurling te weinig kracht achter de bal zetten waardoor Raatsie weinig moeite kende met zijn kopbal.

Net als in de eerste helft creëerden de Dordtenaren ook na rust twee kansjes en leverde dat niet de openingstreffer op. De Kralingers waren na een uur wél succesvol, toen een vlugge combinatie de 1-0 opleverde via Lance Duijvestijn. De bezoekers, waar back Codutti als linksbuiten stond geposteerd en Jaden Slory in de kleedkamer was achtergebleven, protesteerden tevergeefs voor buitenspel.

Slordig FC Dordrecht
Bossin moest er even later aan te pas komen om verdere schade te voorkomen en zag vervolgens hoe Duijvestijn in kansrijke positie precisie miste. FC Dordrecht oogde slordig en was aanvallend voor te weinig impulsen om aanspraak te maken op een resultaat.

Met invallers Joshua Pynadath, Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs probeerde trainer Melvin Boel alsnog de gelijkmaker te forceren. Maar ook met de nieuwe impulsen hield het aanvallend niet over, waardoor Excelsior overeind bleef en 2025 inluidde met een 1-0 zege, ten koste van FC Dordrecht.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Codutti (Pynadath/71), Valk (Seydoux/82), Van der Avert, Hilton; Van Vianen, Parlanti (Zandbergen/77), Schuurman; Osundina (Van der Sluijs/77), Haen, Slory (M'Bemba/46)

Lees meer over:

Lees ook

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.