gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt tekort bij Excelsior en verliest eerste competitieduel van 2025

dbb7419c970055500d5fecfac9d4ad04

Het eerste competitieduel van dit kalenderjaar heeft voor FC Dordrecht geen punten opgeleverd. De formatie van Melvin Boel ging, onder toeziend oog van 400 uitsupporters, met 1-0 onderuit bij concurrent Excelsior.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Hoewel het er steeds meer op lijkt dat doelman Liam Bossin op huurbasis naar Feyenoord gaat, stond de Belgisch-Ierse goalie in Kralingen nog 'gewoon' onder de lat. Verder viel de basisplek voor rechtsback Lorenzo Codutti in plaats van Léo Seydoux op.

Rappe buitenspeler
De bezoekers kregen via Gabriele Parlanti en Korede Osundina (beiden naast) de eerste kansjes en zag hoe de thuisploeg daarna het initiatief nam. Vooral de rappe aanvaller Derensili Sanches Fernandes en de verre inworpen van Ilias Bronkhorst leverde de Dordtse defensie handenvol werk op, al hield Bossin zijn doel lange tijd vrij eenvoudig schoon.

Excelsior claimde na iets minder dan een halfuur nog wel een penalty, toen Parlanti een duw uitdeelde aan Noah Naujoks. Arbiter Pol van Boekel liet echter doorspelen, tot frustratie van coach Ruben den Uil die geel voorgehouden kreeg wegens protesteren.

Opleving voor en na rust
Richting het rustsignaal kende FC Dordrecht weer een betere fase, al bleven flinke mogelijkheden uit. Wel stond spits Devin Haen op de juiste plek bij een voorzet vanaf rechts, maar kon de Feyenoord-huurling te weinig kracht achter de bal zetten waardoor Raatsie weinig moeite kende met zijn kopbal.

Net als in de eerste helft creëerden de Dordtenaren ook na rust twee kansjes en leverde dat niet de openingstreffer op. De Kralingers waren na een uur wél succesvol, toen een vlugge combinatie de 1-0 opleverde via Lance Duijvestijn. De bezoekers, waar back Codutti als linksbuiten stond geposteerd en Jaden Slory in de kleedkamer was achtergebleven, protesteerden tevergeefs voor buitenspel.

Slordig FC Dordrecht
Bossin moest er even later aan te pas komen om verdere schade te voorkomen en zag vervolgens hoe Duijvestijn in kansrijke positie precisie miste. FC Dordrecht oogde slordig en was aanvallend voor te weinig impulsen om aanspraak te maken op een resultaat.

Met invallers Joshua Pynadath, Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs probeerde trainer Melvin Boel alsnog de gelijkmaker te forceren. Maar ook met de nieuwe impulsen hield het aanvallend niet over, waardoor Excelsior overeind bleef en 2025 inluidde met een 1-0 zege, ten koste van FC Dordrecht.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Codutti (Pynadath/71), Valk (Seydoux/82), Van der Avert, Hilton; Van Vianen, Parlanti (Zandbergen/77), Schuurman; Osundina (Van der Sluijs/77), Haen, Slory (M'Bemba/46)

Lees meer over:

Lees ook

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.