Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht lijdt verdiende nederlaag bij FC Emmen

FC Emmen - FC Dordrecht VK Sportphoto
FC Dordrecht heeft vrijdagavond de eerste uitnederlaag van dit seizoen geleden. In Drenthe was FC Emmen te sterk: 2-0.
Corrado Francke | 20 september 2025 08:00 | Aangepast op 20 september 2025 01:02
Aanspraak op een resultaat maakte de ploeg van Dirk Kuijt amper, want in de hele wedstrijd schoten de bezoekers amper op doel. Onder meer Lawson Sunderland, die dit voor het eerst dit seizoen in de basis startte, nam het Drentse doel onder vuur.

De Amerikaan zag hoe FC Emmen na nog geen kwartier de score opende. Aanvoerder Pascal Mulder kopte een voorzet van Filimon Gerezgiher binnen, Dordt-goalie Celton Biai kreeg zijn hand net te laat achter de bal.

De uitploeg liet bar weinig zien en dus greep Kuijt al voor rust in. Nick Venema moest wat meer leven in de brouwerij brengen op de plek van Yannick Eduardo.

FC Dordrecht begon beter aan de tweede helft, maar niemand haalde de trekker succesvol over. Ook arbiter Martijn Vos deelde mee in de malaise, want hij zag een duidelijke strafschop na een overtreding op Feyenoord-huurling Stéphano Carrillo volledig over het hoofd.

FC Emmen liet in de slotfase zien hoe het wel moet: nadat Gerezgiher eerst nog via Biai de lat trof, gooide spits Romano Postema het duel definitief op slot na voorbereidend werk van Franck Evina: 2-0.

Ondanks de nederlaag blijft FC Dordrecht nog wel in de subtop, maar komen ploegen in de middenmoot steeds dichterbij. De volgende wedstrijd voor de Krommedijkclub is volgende week vrijdag thuis tegen De Graafschap.

Bekijk via YouTube een samenvatting van FC Emmen - FC Dordrecht:

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

FC Dordrecht-De Graafschap zonder uitfans gespeeld: ‘Afspraken niet nagekomen’

De Graafschap neemt volgende week geen supporters mee naar het duel met FC Dordrecht. Club en fans z...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

FC Dordrecht zakt weg na sterk begin tegen Jong AZ: 'We vragen veel van ze'

FC Dordrecht is 'gewoon' nog subtopper in de Keuken Kampioen Divisie, al verliepen afgelopen twee du...

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie....

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...