gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht nipt onderuit tegen SK Beveren in warm en moeizaam oefenduel

545961c89b7e6b48ce96671dbcfddceb

FC Dordrecht heeft de thuissupporters niet bepaald getrakteerd op spektakel in het vijfde oefenduel deze voorbereiding. In eigen huis werd het, na een lange zit van 140 minuten, 0-1 voor de Belgische opponent SK Beveren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basis een oude bekende: doelman Liam Bossin maakte vrijdag zijn terugkeer aan de Krommedijk wereldkundig en stond tegen Beveren gelijk aan de aftrap. Dat gold ook voor proefspelers Yannis M'Bemba en Sven van Doorm. Laatstgenoemde vertrok bij deze zomer bij FC Eindhoven en is sindsdien op zoek naar een nieuwe club.

Lange zit
De oefenwedstrijd was nóg een stukje langer dan vorige week, toen er tegen Willem II vier periodes van dertig minuten werden gespeeld. Tegen de Belgen stonden er, in een bloedheet M-Scores Stadion, vier kwarten van 35 minuten op het programma.

In het eerste deel kreeg FC Dordrecht via aanvoerder John Hilton, Leo Seydoux, Korede Osundina en Joseph Amuzu een paar kansen, maar werd er niet gescoord. Aan de juiste afronding ontbrak het ook in het tweede kwart. Zo mikte Joep van der Sluijs precies op de handen van doelman Maxim Deman en nam Amuzu de bal slecht aan in kansrijke positie.

Nieuwe elftallen, snelle goal
Gescoord werd er wel in deel drie, waarin twee compleet nieuwe elftallen op het veld stonden en ook het arbitraal trio was vervangen. De openingstreffer viel razendsnel: de Letse proefkeeper Vladislavs Razumejevs ging na nog geen minuut in de fout en Hüseyin Ertürk kon profiteren: 0-1.

Het leverde bedenkelijke blikken op binnen de lijnen, waar het Dordtse elftal bestond uit vijf nieuwelingen, vier jeugdspelers, één huurling en één proefspeler. Aanvoerder was Daniël van Vianen, de enige van de elf met Keuken Kampioen Divisie-ervaring in het shirt van FC Dordrecht.

Veel fouten
Trainer Melvin Boel, met pet bewapend tegen de warme omstandigheden, zag een moeizaam vervolg van zijn ploeg. Miscommunicatie hier, een verkeerde pass daar: het thuispubliek werd niet bepaald getrakteeerd op een fraaie wedstrijd.

Ook het laatste deel stelde teleur. Alleen Jayson Ezeb en Dean Zandbergen creëerden in het slot nog een kans, maar stuitten allebei op Beveren-doelman Beau Reus. Gescoord werd er niet meer.

Opstelling FC Dordrecht 1e en 2e kwart: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Van Doorm (Van Vianen/57), Shein, Van der Sluijs; Osundina, Haen, Amuzu

Opstelling FC Dordrecht 3e en 4e kwart: Razumejevs (Biai/106); Codutti , Janek Smolarczyk, Akmum (Van Gogh/119), Olde Keizer; Tabiri, Van Vianen, Scholte (Huitzing/119); Zouteriks, Zandbergen, Ezeb

Lees ook

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.