gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht repareert opnieuw achterstand en boekt nipte zege op Telstar

66180a0120a2ed58983237f4297aa784

FC Dordrecht heeft de smaak in de Keuken Kampioen Divisie flink te pakken. De Krommedijkclub repareerde vrijdagavond, net als vorige week in Den Bosch, een achterstand bij rust en was het met 3-2 te sterk voor Telstar.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een vermakelijke openingsfase in het M-Scores Stadion leverde voor beide ploegen een enorme kans op. FC Dordrecht-aanvaller Korede Osundina schoot in kansrijke positie op de lat en in de uitbraak die daarop volgde, voorkwam goalie Liam Bossin een treffer van Mohamed Hamdaoui.

In het rood
De thuisclub, gehuld in het vrijdag gepresenteerde (rode) derde tenue, nam daarna het heft in handen. Het leverde voor rust drie Dordtse kansjes, maar geen treffers op. Dat was vooral te danken aan Telstar-doelman Ronald Koeman Jr., die Devin Haen en Jaden Slory van scoren hield.

Toch kakte het niveau van de Krommedijkclub wat in en moest het, net zoals bij FC Den Bosch afgelopen zondag, op slag van rust een tegentreffer slikken. Zakaria Eddahchouri knikte een afgemeten voorzet van Danny Bakker binnen en zorgde met zijn elfde seizoensgoal voor de openingstreffer.

Na rust wél succesvol
Net als in Den Bosch had de ploeg een betere tweede helft nodig om tot een resultaat te komen. De manier waarop FC Dordrecht uit de kleedkamer kwam, was in ieder geval veelbelovend. Want binnen een kwartier was de 0-1 omgetoverd in een 2-1 voorsprong, door een rake kopbal van Sem Valk en een heerlijke stift van Korede Osundina.

Die tempoversnelling was Telstar te machtig, want ook daarna bleef de thuisclub aandringen. Dat zorgde een kwartier voor tijd voor nieuw succes, toen Schuurman de bal langs Mitch Apau frommelde en Koeman in de rechterhoek verschalkte: 3-1.

Geen problemen voor Bossin
De Noord-Hollanders, voor én na deze speelronde elfde in de Keuken Kampioen Divisie, probeerden via een slotoffensief nog iets te forceren. Dat lukte pas in blessuretijd, toen invaller Soufiane Hetli van grote afstand de 3-2 tegen de touwen knalde, maar verder terug kwamen de 'Witte Leeuwen' niet. Daardoor boekte FC Dordrecht de negende seizoenszege en steeg de ploeg naar de vierde plek in de Keuken Kampioen Divisie.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux), Valk, Van der Avert, Hilton; Parlanti (Tabiri/75), Shein (Van Vianen/46), Schuurman (Van der Sluijs/81); Osundina (Zandbergen/85), Haen, Slory (M'Bemba/85)

Lees meer over:

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.