gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht stijgt een plekje door simpele zege op Jong Ajax

443989fd959b7242ad023f65051d24f3

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een simpele zege geboekt op Jong Ajax. Aan de Krommedijk, waar de ploeg sinds november 2023 nog altijd geen competitiewedstrijd heeft verloren, werd het 3-0 voor de thuisploeg. Daar was weinig tegen in te brengen: de jonge Amsterdammers schoten geen enkele keer op doel.

Corrado Francke | Tristan Kans |  | Aangepast op
Doordat concurrent SC Cambuur met diezelfde cijfers klop kreeg van FC Emmen, nemen de Schapekoppen de vierde plek over van de Friezen.

Na een wat onstuimig begin waren de eerste grote kansen voor de Dordtenaren. Zo kopte verdediger Sem Valk een prima genomen corner net over de bovenkant van de lat en even later deed Devin Haen datzelfde uit een voorzet van Daniël van Vianen.

Schuurman opent de score
Het derde gevaar leverde wel een doelpunt op. De Engelse Jong Ajax-doelman Charlie Setford leverde zomaar in bij Van Vianen, die met een pass Jari Schuurman bediende. De FC Dordrecht-aanvoerder was Setford vervolgens de baas in een één-op-één-situatie: 1-0.

Hoewel de 2-0 al voor rust in de lucht hing, was er nog even geduld nodig voor de score daadwerkelijk verdubbeld werd. Zo was Marouane Afaker dichtbij en schoot Schuurman een vrije trap, na een met geel bestrafte overtreding van Nick Verschuren, in de Amsterdamse muur.

Blunder Setford
Na zeventig minuten was het voor de tweede maal feest in het M-Scores Stadion. Een harde voorzet ging via de knie van spits Devin Haen de lucht in, waarna Setford pijnlijk mistastte en Haen in een leeg doel kon afronden: 2-0.

In het laatste kwartier, waarin trainer Melvin Boel nog wat wissels doorvoerde, kopte Augustin Drakpe via de bovenkant van de lat over. Het laatste woord was echter voor de invallers: buitenspeler Joshua Pynadath bediende vleugelverdediger Léo Seydoux, die voor een 3-0 eindstand zorgde.

Bekijk via ons YouTube-kanaal de reacties van trainer Melvin Boel en middenvelder Daniël van Vianen:

Lees meer over:

Lees ook

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.