gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht stijgt een plekje door simpele zege op Jong Ajax

443989fd959b7242ad023f65051d24f3

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een simpele zege geboekt op Jong Ajax. Aan de Krommedijk, waar de ploeg sinds november 2023 nog altijd geen competitiewedstrijd heeft verloren, werd het 3-0 voor de thuisploeg. Daar was weinig tegen in te brengen: de jonge Amsterdammers schoten geen enkele keer op doel.

Corrado Francke | Tristan Kans |  | Aangepast op
Doordat concurrent SC Cambuur met diezelfde cijfers klop kreeg van FC Emmen, nemen de Schapekoppen de vierde plek over van de Friezen.

Na een wat onstuimig begin waren de eerste grote kansen voor de Dordtenaren. Zo kopte verdediger Sem Valk een prima genomen corner net over de bovenkant van de lat en even later deed Devin Haen datzelfde uit een voorzet van Daniël van Vianen.

Schuurman opent de score
Het derde gevaar leverde wel een doelpunt op. De Engelse Jong Ajax-doelman Charlie Setford leverde zomaar in bij Van Vianen, die met een pass Jari Schuurman bediende. De FC Dordrecht-aanvoerder was Setford vervolgens de baas in een één-op-één-situatie: 1-0.

Hoewel de 2-0 al voor rust in de lucht hing, was er nog even geduld nodig voor de score daadwerkelijk verdubbeld werd. Zo was Marouane Afaker dichtbij en schoot Schuurman een vrije trap, na een met geel bestrafte overtreding van Nick Verschuren, in de Amsterdamse muur.

Blunder Setford
Na zeventig minuten was het voor de tweede maal feest in het M-Scores Stadion. Een harde voorzet ging via de knie van spits Devin Haen de lucht in, waarna Setford pijnlijk mistastte en Haen in een leeg doel kon afronden: 2-0.

In het laatste kwartier, waarin trainer Melvin Boel nog wat wissels doorvoerde, kopte Augustin Drakpe via de bovenkant van de lat over. Het laatste woord was echter voor de invallers: buitenspeler Joshua Pynadath bediende vleugelverdediger Léo Seydoux, die voor een 3-0 eindstand zorgde.

Bekijk via ons YouTube-kanaal de reacties van trainer Melvin Boel en middenvelder Daniël van Vianen:

Lees meer over:

Lees ook

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.