gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht stijgt een plekje door simpele zege op Jong Ajax

443989fd959b7242ad023f65051d24f3

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een simpele zege geboekt op Jong Ajax. Aan de Krommedijk, waar de ploeg sinds november 2023 nog altijd geen competitiewedstrijd heeft verloren, werd het 3-0 voor de thuisploeg. Daar was weinig tegen in te brengen: de jonge Amsterdammers schoten geen enkele keer op doel.

Corrado Francke | Tristan Kans |  | Aangepast op
Doordat concurrent SC Cambuur met diezelfde cijfers klop kreeg van FC Emmen, nemen de Schapekoppen de vierde plek over van de Friezen.

Na een wat onstuimig begin waren de eerste grote kansen voor de Dordtenaren. Zo kopte verdediger Sem Valk een prima genomen corner net over de bovenkant van de lat en even later deed Devin Haen datzelfde uit een voorzet van Daniël van Vianen.

Schuurman opent de score
Het derde gevaar leverde wel een doelpunt op. De Engelse Jong Ajax-doelman Charlie Setford leverde zomaar in bij Van Vianen, die met een pass Jari Schuurman bediende. De FC Dordrecht-aanvoerder was Setford vervolgens de baas in een één-op-één-situatie: 1-0.

Hoewel de 2-0 al voor rust in de lucht hing, was er nog even geduld nodig voor de score daadwerkelijk verdubbeld werd. Zo was Marouane Afaker dichtbij en schoot Schuurman een vrije trap, na een met geel bestrafte overtreding van Nick Verschuren, in de Amsterdamse muur.

Blunder Setford
Na zeventig minuten was het voor de tweede maal feest in het M-Scores Stadion. Een harde voorzet ging via de knie van spits Devin Haen de lucht in, waarna Setford pijnlijk mistastte en Haen in een leeg doel kon afronden: 2-0.

In het laatste kwartier, waarin trainer Melvin Boel nog wat wissels doorvoerde, kopte Augustin Drakpe via de bovenkant van de lat over. Het laatste woord was echter voor de invallers: buitenspeler Joshua Pynadath bediende vleugelverdediger Léo Seydoux, die voor een 3-0 eindstand zorgde.

Bekijk via ons YouTube-kanaal de reacties van trainer Melvin Boel en middenvelder Daniël van Vianen:

Lees meer over:

Lees ook

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.