gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht voert betaald parkeren in: buurt vreest overvolle straten

2dd7a5b7a90349a4b2cab7c1c2ce9254

Betalen om te kunnen parkeren op het terrein van FC Dordrecht. Buurtbewoners maken zich zorgen dat daardoor nóg meer supporters een plekje in hun wijk zullen zoeken. "Dat wordt misschien wel een chaos met zaken als parkeren op trottoirs."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Duurzaamheid stimuleren
10 euro per wedstrijd kost straks een parkeerkaartje. FC Dordrecht kondigt de nieuwe parkeerregeling aan in de hoop dat meer supporters hun auto laten staan en via een duurzamere manier naar het stadion komen, zoals met de fiets of het OV. Ook zegt de club de inkomsten te gebruiken om meer verkeersregelaars en parkeerwachters in te zetten om het autoverkeer in betere banen te leiden.

Ondanks dat buurtbewoners het streven voor duurzamer reisgedrag van supporters aanmoedigen, reageren meerdere omwonenden toch huiverig. In meerdere straten rondom het stadion, zoals de Krommedijk en de Werkemondestraat, waren er afgelopen seizoen namelijk al parkeerproblemen. "Met een thuiswedstrijd van FC Dordrecht is het behoorlijk druk hier, dan staat alles volgeparkeerd. Het komt regelmatig voor dat er dan voor ons geen plek is om te parkeren", vertelt een bewoner van de Krommedijk.

Meerdere omwonenden vrezen dan ook dat supporters, die normaal gratis parkeren op het terrein van FC Dordrecht, nu óók op zoek gaan naar een plekje in hun wijk. "10 euro is best wel veel, dus ik denk dat mensen eerst eventjes een paar rondjes gaan rijden om te kijken of ze ergens gratis kunnen parkeren", reageert een bezorgde bewoner.

Toch zijn er ook buurtbewoners die zich minder druk maken en denken dat het invoeren van het parkeertarief een positieve uitwerking kan hebben. "Ik zou niet weten waarom mensen niet duurzaam zouden gaan reizen. Het is heel goed te bereiken met het openbaar vervoer en de fiets. Misschien gaat het wel iets goeds doen." FC Dordrecht meldt in ieder geval dat een deel van de parkeerplaats is omgebouwd tot fietsenstalling, zodat supporters hun fiets makkelijker en veiliger kunnen stallen.

Geen communicatie
De meeste omwonenden die wij vanuit RTV Dordrecht spraken waren niet op de hoogte van de nieuwe parkeerregeling. Een enkeling had het nieuws vernomen via lokale media. Buurtbewoners betreuren dat er geen communicatie vanuit de gemeente en voetbalclub is geweest. "Dat zou eigenlijk wel moeten. In het verleden kregen we weleens een brief van de gemeente als het om zaken ging bij FC Dordt. Dan werden we op de hoogte gesteld en hadden we ook weleens inspraak."

Op vragen van RTV Dordrecht reageert de gemeente dat ze in gesprek gaat met FC Dordrecht. De eerstvolgende thuiswedstrijd van FC Dordrecht vindt plaats op zaterdag 17 augustus om half vijf, ADO Den Haag is dan de tegenstander.

Kijk hieronder naar de reportage met reacties van buurtbewoners op de nieuwe parkeerregeling van FC Dordrecht.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”