gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht voert betaald parkeren in: buurt vreest overvolle straten

2dd7a5b7a90349a4b2cab7c1c2ce9254

Betalen om te kunnen parkeren op het terrein van FC Dordrecht. Buurtbewoners maken zich zorgen dat daardoor nóg meer supporters een plekje in hun wijk zullen zoeken. "Dat wordt misschien wel een chaos met zaken als parkeren op trottoirs."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Duurzaamheid stimuleren
10 euro per wedstrijd kost straks een parkeerkaartje. FC Dordrecht kondigt de nieuwe parkeerregeling aan in de hoop dat meer supporters hun auto laten staan en via een duurzamere manier naar het stadion komen, zoals met de fiets of het OV. Ook zegt de club de inkomsten te gebruiken om meer verkeersregelaars en parkeerwachters in te zetten om het autoverkeer in betere banen te leiden.

Ondanks dat buurtbewoners het streven voor duurzamer reisgedrag van supporters aanmoedigen, reageren meerdere omwonenden toch huiverig. In meerdere straten rondom het stadion, zoals de Krommedijk en de Werkemondestraat, waren er afgelopen seizoen namelijk al parkeerproblemen. "Met een thuiswedstrijd van FC Dordrecht is het behoorlijk druk hier, dan staat alles volgeparkeerd. Het komt regelmatig voor dat er dan voor ons geen plek is om te parkeren", vertelt een bewoner van de Krommedijk.

Meerdere omwonenden vrezen dan ook dat supporters, die normaal gratis parkeren op het terrein van FC Dordrecht, nu óók op zoek gaan naar een plekje in hun wijk. "10 euro is best wel veel, dus ik denk dat mensen eerst eventjes een paar rondjes gaan rijden om te kijken of ze ergens gratis kunnen parkeren", reageert een bezorgde bewoner.

Toch zijn er ook buurtbewoners die zich minder druk maken en denken dat het invoeren van het parkeertarief een positieve uitwerking kan hebben. "Ik zou niet weten waarom mensen niet duurzaam zouden gaan reizen. Het is heel goed te bereiken met het openbaar vervoer en de fiets. Misschien gaat het wel iets goeds doen." FC Dordrecht meldt in ieder geval dat een deel van de parkeerplaats is omgebouwd tot fietsenstalling, zodat supporters hun fiets makkelijker en veiliger kunnen stallen.

Geen communicatie
De meeste omwonenden die wij vanuit RTV Dordrecht spraken waren niet op de hoogte van de nieuwe parkeerregeling. Een enkeling had het nieuws vernomen via lokale media. Buurtbewoners betreuren dat er geen communicatie vanuit de gemeente en voetbalclub is geweest. "Dat zou eigenlijk wel moeten. In het verleden kregen we weleens een brief van de gemeente als het om zaken ging bij FC Dordt. Dan werden we op de hoogte gesteld en hadden we ook weleens inspraak."

Op vragen van RTV Dordrecht reageert de gemeente dat ze in gesprek gaat met FC Dordrecht. De eerstvolgende thuiswedstrijd van FC Dordrecht vindt plaats op zaterdag 17 augustus om half vijf, ADO Den Haag is dan de tegenstander.

Kijk hieronder naar de reportage met reacties van buurtbewoners op de nieuwe parkeerregeling van FC Dordrecht.

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.