gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

8e49af7a350945af1171dffeff25fe89

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt men het op ons eiland ook tijd om de ‘Dordtsche boodschap’ beter te presenteren. “Veel partijen uit Dordrecht, denk aan bedrijven, organisaties, de zorg, opleidingen, hebben de behoefte om veel samen te werken. Met een stadsmerk kun je laten zien wat de stad te bieden heeft.”

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Het merk, met bijpassende slogan, beelden en campagnes, wordt op 8 december gelanceerd in schouwburg Kunstmin. Dan wordt het stadsmerk onthuld, maar Danny den Braber van Dordrecht Marketing benadrukt wel dat dit maar het begin is. “Na de presentatie gaan we met z’n allen kijken hoe we dit vooruit kunnen brengen. Waar vinden wij met alle verschillende branches dat de stad voor staat?” 

Vele steden gingen Dordrecht al voor in het ontwikkelen van een stadsmerk. Zo heeft Rotterdam de slogan ‘Make it happen’, en in Antwerpen is de kenmerkende grote ‘A’ verspreid over de binnenstad. “Het is een manier om de bekendheid van de stad te vergroten en om herkenning te creëren bij al die groepen die we graag aan de stad willen binden”, legt Den Braber uit. “Maar het was ook duidelijk dat er in de stad veel vraag naar is.” 

Zo zou dit stadsmerk binnenkort kunnen verschijnen op borden, bij evenementen, of met name in de toeristische sector. “Maar ook het Albert Schweitzer ziekenhuis en het DaVinci College, grote partijen in de stad, denken met ons mee. Het gaat ook om wat je wilt dat mensen denken als ze de naam van je stad horen.” 

En, het gaat om wat de inwoners zelfs herkennen uit hun stadsbeeld, legt Den Braber uit: “Wij hopen natuurlijk vooral dat de Dordtenaar het gaat omarmen en er trots op wordt.” 

Lees meer over:

Lees ook

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.