Dordrecht, Netherlands

Horecabezoeker slaat agent tegen kaak, diensthond bijt verdachte

Het incident gebeurde afgelopen weekend Politie
De politie heeft afgelopen weekend twee vervelende horecabezoekers aangehouden in de Dordtse binnenstad. Het gaat om een 31-jarige man die een agent een klap verkocht en een 36-jarige Dordtenaar die een boete kreeg voor het verstoren van de openbare orde.
Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 januari 2026 15:00 | Aangepast op 16 januari 2026 14:22
Agenten kregen zaterdag een melding van een horecaportier die hulp vroeg om cafégangers uit de zaak te zetten. Vanwege de overlast moest een groep van de politie het centrum uit, maar daar hadden ze maling aan. “In plaats van naar huis te gaan, werd de groep alleen maar agressiever richting ons”, zo valt te lezen op Instagram.

De politie voelde zich genoodzaakt de wapenstok te gebruiken, waarna een man zich plots omdraaide en een agent een klap tegen zijn kaak uitdeelde. Daarna werd een politiehond losgelaten, die de vechtersbaas beet.

Hij en de 36-jarige mede-Dordtenaar werden aangehouden. Die laatste kwam er na een nacht in de cel alleen met een boete vanaf. De 31-jarige Dordtenaar mag zich later verantwoorden in de rechtbank.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...