gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

35b6dc61cfafcdaf6affd34fd55917b7.jpg

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken, maar het afval blijft vaak achter op straat. Dat ziet er niet alleen rommelig uit, maar het is ook slecht voor het milieu. Op welke locaties in onze streek kun je vuurwerkafval en ook kerstbomen inleveren?

Barbara Visscher |  | Aangepast op
Dordrecht
We beginnen met Dordrecht. Op vrijdag 2 januari kunnen inwoners hun vuurwerkafval inleveren bij meer dan tien verschillende inzamelpunten verspreid door de stad. Dat is mogelijk tussen 11:00 en 16:00 uur. Ze krijgen in ruil hiervoor een kleine vergoeding.

Vuurwerkafval inleveren in de binnenstad is niet mogelijk, omdat het afsteken van vuurwerk daar is verboden. Voor elke ingeleverde volle vuilniszak van dertig liter krijgen Dordtenaren één euro terug.

Ook is er een speciale actie voor kinderen jonger dan 17 jaar. Op zo'n twintig locaties kunnen ze op 2 januari en 7 januari hun kerstboom afgeven. Bij elke ingeleverde boom krijgen zij een stempel. Met een volle kaart maken ze kans op een cadeaukaart van 100 euro.

Alblasserdam
In Alblasserdam kun je op vrijdag 2 januari tussen 10:00 uur en 15:00 uur op drie plekken terecht voor het inleveren van vuurwerkafval. Het gaat om de parkeerplaats van de Plus, het Scheldeplein en de parkeerplaats aan de zijkant van het gemeentehuis. Voor elke volle zak vuurwerkafval krijg je één euro.

Een aantal dagen later, op woensdag 7 januari, kun je van 13:00 uur tot 17:00 uur bij de parkeerplaats van sportpark Molenzicht je kerstboom inleveren en laten versnipperen voor vijftig cent.

Hardinxveld-Giessendam
In Hardinxveld-Giessendam kun je op zaterdag 3 en 10 januari tussen 9:00 en 16:00 uur op vijf locaties voor vijftig cent je kerstboom inleveren. Als je in het bezit bent van een milieupas zou je je kerstboom ook naar de milieustraat kunnen brengen. Dat is mogelijk van zaterdag 27 december tot en met zaterdag 10 januari.

Er is geen speciale plek om vuurwerkresten in te leveren. De gemeente roept mensen op om de resten nat te maken voordat je ze in een vuilniszak doet en het daarna weg te gooien bij het restafval.

Hendrik-Ido-Ambacht
In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht kunnen inwoners op 7 en 14 januari bij winkelcentrum De Schoof, het Louwersplein, winkelcentrum Hoog Ambacht en de parkeerplaats Sportpark Reeweg van 09:00 uur tot 16:00 uur hun kerstbomen en vuurwerkafval inleveren, waarvoor je één euro als beloning krijgt.

Molenlanden
In de gemeente Molenlanden kun je net als bij de gemeente Hardinxveld-Giessendam op zaterdag 3 en 10 januari is kerstboom inleveren. Dit is mogelijk van 8:30 tot 17:00 uur. Bijvoorbeeld aan het Dirk IV-plein in Hoornaar. Daar krijg je ook vijftig cent voor terug.

Papendrecht
Papendrechters kunnen hun kerstbomen en vuurwerk op woensdag 7 januari tussen 13:00 uur en 16:00 uur inleveren, waaronder bij winkelcentrum Wilgendonk. Een ingeleverde kerstboom levert vijftig cent op en een volle vuilniszak van 50 bij 60 cm één euro.

Inwoners die meer dan dertig kerstbomen inzamelen, kunnen dinsdag 6 januari contact opnemen met de gemeente om een ophaalafspraak te maken.

Ridderkerk
In deze gemeente wordt op zaterdag 10 januari een inzamelactie gehouden. Voor elke ingeleverde boom krijg je 50 cent en dit kan bij verschillende locaties van 9:00 uur tot 11:30 uur en tussen 13:00 uur en 15:00 uur. Je kunt maximaal 25 bomen per keer inleveren.

Sliedrecht
In Sliedrecht kun je op woensdag 7 januari tussen 12:30 uur en 15:00 uur kerstbomen en afvalzakken met vuurwerk inleveren bij onder meer parkeerterrein Bonkelaarplein en Medisch Centrum Baanhoek-West.

Net als in Dordrecht krijg je hiervoor een vergoeding van vijftig cent per ingeleverde kerstboom en één euro voor een volle zak afval. Het is niet de bedoeling om een gewone vuilniszak te gebruiken, maar een speciaal daarvoor bestemde vuurwerkzak die gratis verkrijgbaar is bij het gemeentekantoor en het Milieupark.

Zwijndrecht
In de gemeente Zwijndrecht kun je op zowel vrijdag 2 januari als woensdag 7 januari tussen 12:00 en 16:00 uur op zeven locaties kerstbomen en (kinder) vuurwerkrestanten afgeven. Het is de bedoeling dat je hier een vuilniszak van het merk KOMO voor gebruikt. Dit is een standaard zak met een inhoud van zestig liter, die je gewoon in de supermarkt kunt kopen.

Als je meer dan vijftien kerstbomen of zakken vuurwerkafval hebt, hoef je deze niet zelf weg te brengen. Dat wordt namelijk gewoon thuis opgehaald. Het enige wat je moet doen is een melding maken via de Fixi-app of de gemeente bellen om een afspraak te maken. De afspraak wordt op 2, 5, 6 of 7 januari tussen 07.30 en 16.00 uur ingepland.

Lees meer over:

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf Chipsoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?