Dordrecht, Netherlands

Kindermisbruik: Oud-trainer van Dordts sportcentrum verdacht van meerdere misdrijven

Een 37-jarige man die jarenlang als sporttrainer in Dordrecht heeft gewerkt, wordt verdacht van seksueel misbruik van minderjarigen en het delen van kinderporno. Mogelijk gaat het om een periode van meer dan twintig jaar. Hij benaderde zijn slachtoffers waarschijnlijk in het Dordtse sportcentrum Pentagon, waar hij van 2003 tot 2019 werkte. De man zit al sinds de zomer vast.
Rijnmond | 7 januari 2025 17:58 | Aangepast op 7 januari 2025 17:58
Uit het onderzoek naar de man is volgens justitie naar boven gekomen dat hij kinderporno deelde via een versleutelde communicatiedienst. Dat meldt mediapartner Rijnmond.

Naast zijn werk bij sportcentrum Pentagon, dat inmiddels permanent is gesloten, was hij van 2003 tot eind 2018 ook verbonden aan de Zuidhovenkerk in Dordrecht, waar hij kinderkampen begeleidde. Daarna was hij tot juli 2024 lid van de Ichthuskerk in Bodegraven. Volgens het OM is het niet uitgesloten dat hij via die kerken in contact kwam met minderjarigen.

Onderzoek naar kinderporno
Het Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme van de politie kwam de man op het spoor in de zomer van vorig jaar, bij een onderzoek naar kinderporno op versleutelde chatapps. De man viel op omdat hij beelden deelde van seksueel misbruik van soms zeer jonge kinderen in verschillende groepen, aldus het OM.

De man is aangehouden op 26 juli vorig jaar en zit sindsdien in voorlopige hechtenis. Hoeveel slachtoffers hij heeft gemaakt is onduidelijk. De politie is op zoek naar slachtoffers en getuigen.

Deze publicatie verscheen ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...