gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nachtbrakers en cultuurfanaten komen samen tijdens Dordtse Cultuurnacht

600debd17dc9350b68dcbbe8b3e42e12

Om de Dordtenaar kennis te laten maken met het grote aanbod kunst en cultuur in de eigen stad werd deze zaterdag een nieuwe editie van de Cultuurnacht georganiseerd. Door de stad heen openden 17 locaties 's avonds de deuren, waarbij voor de echte liefhebbers tot diep in de nacht van kunst en cultuur genoten kon worden.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In Amsterdam, Groningen en Leiden noemt men het een museumnacht, hier in Dordrecht gebruiken we liever de term Cultuurnacht. Verschil is er nauwelijks, alle organisaties hebben gemeen dat het voor bezoekers mogelijk is om een nacht lang door de stad te dwalen om te genieten van kunst, cultuur en muziek bij de verschillende musea en maatschappelijke organisaties die de stad rijk is. In Dordrecht was het zaterdag zover: de Cultuurnacht 2024.

Wie in de avond de tuin van het Dordrechts Museum binnenwandelt, vraagt zich waarschijnlijk af wat de handvol vuiniszakken op poten daar doen. Zonder ze aan te raken zal de bezoeker er ook nooit achter komen. Audiovisueel kunstenaar Nico Parlevliet bedacht dit audio-avontuur waarbij de toeschouwer werd uitgenodigd om één van de apparaten in te drukken. Dat leverde dan weer een spectrum van geluiden op uit de andere apparaten. Over de keuze van geluid als kunstvorm is goed nagedacht, want buiten is het ondertussen donker. Dat betekent echter niet dat de Cultuurnacht op zijn eind loopt.

Graffiti-schilderij
Even verderop op het Hof wordt op dat moment hard gewerkt aan een graffiti-schildering van, hoe kan het ook anders, een schapenkop. De kunstenares heeft zich laten inspireren door museum Huis van Gijn, waarbij ze het hoofd van Simon van Gijn langzaam laat opgaan in de eerder genoemde schapenkop.

Een kleine greep uit de selectie van wat er nog meer te doen was: de Bibliotheek stond dit jaar volledig in het teken van poëzie, strips en spel. Bezoekers van het bibliotheekcafé mochten meedoen aan een Dungeons and Dragons spel, in de Blauwe Kamer was er ruimte voor geschreven en voorgedragen poëzie en in de kinderhoek vond een voorleesmarathon plaats.

Dansen bij Bibelot
In Filmtheater de Witt werd een non-stop serie van korte films van Nederlandse bodem vertoond, met als overkoepelend thema 'in de war'. Bij Hof van NL waren er voor vele speel- en theatervoorstellingen, het Dordrechts Museum bood bezoekers maar liefst negen verschillende locaties aan met workshops, muziek en kunst. De echte nachtbrakers konden tot 03:00 uur terecht bij Bibelot, waar er bij vier podia en zelfs op het toilet gedanst werd. Al met al een geslaagde nacht, op naar 2025.

Op donderdag 18 oktober ziet u op TV Dordrecht een uitgebreide impressie van de Dordtse Cultuurnacht in ons programma Eilandleven. Tot die tijd bekijkt u hieronder alvast een korte reportage die wij over de Cultuurnacht maakten.

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.