gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Noordtunnel en brug over de noord

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep | Jasper Kluten |

Of het nu gaat om een ongeluk, een drukke ochtend- of avondspits of een slagboomstoring, wat er ook mis kan gaan rond de Noordtunnel; het levert juist nu extra verkeersproblemen op. Niet alleen op de A15, ook op de binnenwegen in Alblasserdam en Papendrecht wordt dat gevoeld. Omrijden via de N3 kan tot 21 april komend jaar niet, vandaar dat Rijkswaterstaat enkele maatregelen heeft genomen.

“Het openingsprotocol van de Brug over de Noord is aangescherpt”, reageert een woordvoerder van Rijkswaterstaat op vragen van deze streekomroep. “Dit geeft de brugbedienaars ruimte om totdat een storing of incident in de Noordtunnel is opgeheven, geplande openingen (voor de scheepvaart red.) uit te stellen.”

Rijkswaterstaat geeft aan dat daarbij nadrukkelijk wordt gekeken naar files op wegen naar de brug toe, zoals de Edisonweg en De Helling in Alblasserdam en de aangrenzende Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht. Pas als opstoppingen daar bijna zijn opgelost, wordt de brug weer geopend voor verkeer op het water.

LEES OOK: Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Toch kan Rijkswaterstaat niet uitsluiten dat de Brug over de Noord opengaat tijdens een incident of storing in de tunnel. De belangen van beroeps- en recreatievaart worden daarin meegewogen, aldus de woordvoerder. “Als er veel recreatieverkeer ligt te wachten, omdat een bepaalde brugopening niet is doorgegaan, dan komen deze mogelijk te liggen in de vaarroute van de binnenvaart met mogelijke onveilige situaties tot gevolg.”

Naast de omleidingsroute via de Brug over de Noord zet Rijkswaterstaat ook in op het sneller vrij kunnen geven van de A15 na een incident. De wegbeheerder heeft daarvoor sinds kort extra bergers paraat staan. 

Lees ook

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.