Dordrecht, Netherlands

Nieuwe burgemeester beëdigd: ‘Ik word al herkend op straat’

Het is zover, Nanning Mol is officieel de nieuwe burgemeester van Dordrecht. Donderdagavond werd hij in een overvolle raadszaal beëdigd.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 6 juni 2025 14:00 | Aangepast op 6 juni 2025 14:00
De ceremonie werd geopend door waarnemend burgemeester Peter van der Velden, daarna volgde meerdere speeches door onder meer de burgemeester van Sliedrecht en voormalig burgemeester van Dordrecht Wouter Kolff, in de functie van commissaris van de Koning. Nadat óók waarnemend burgemeester Peter van der Velden zijn toespraak had gehouden, werd de ambtsketting overgedragen aan Nanning Mol.


“Dordtenaren zijn mensen die écht niet meteen met open armen klaarstaan om je op te vangen”, aldus Wouter Kolff. “Daar moet je je best voor doen.” De kersverse burgervader kan gelijk beginnen met het veroveren van Dordtse harten, want vrijdagavond ontvangt hij de 3200 lopers en begeleiders van de Dordtse Avondvierdaagse. Maar zoals oud-burgemeester Kolff al aangeeft, moet Mol nog flink wat werk verzetten wil hij niet alleen de stad maar ook haar inwoners inpalmen.

Mol zelf ziet het echter positief en is gemotiveerd, ook als hij in de raadszaal om zich heen kijkt. “Ik zie inwoners die veel geven om Dordrecht en zich daar keihard voor inzetten. En als er iets wordt georganiseerd wil ik daar als nieuwe burgemeester natuurlijk bij zijn”, vertelt een enthousiaste Mol.


Hoe lang het duurt voordat Dordtenaren hem echt in het hart sluiten, dat moet nog even blijken. De eerste erkenning is er al, want hij wordt op straat herkend. “Tijdens de verbouwing zijn mijn partner en ik even naar een winkel gelopen, in onze kluskleren. Daar werd ik direct herkend door iemand, dat was leuk.”

Benieuwd naar de beëdiging van en de eerste reacties op de kersverse burgemeester? Kijk de video hieronder. Is dat nog niet genoeg? De beëdiging en de eerste reacties zijn ook te zien in Op Pad Met Ad. Vrijdagavond om 18.00 uur, vlak na het nieuws op TV Dordrecht.

Meest gelezen

Brandlucht te ruiken in Dordrecht: dit is er aan de hand

Redactie Streek 56 | 6 jun 2025 10:07

Automobilist belandt in sloot langs afrit N3, traumaheli opgeroepen

Corrado Francke | Rijnmond | 1 jun 2025 09:24

Lees ook

Hoe bekend is de nieuwe burgemeester bij de Dordtenaren? 'Hij ziet er deftig uit'

Nanning Mol is woensdagavond voorgedragen als nieuwe burgemeester van Dordrecht. Een dag na die beke...

Raad over keuze voor burgemeester Mol: 'Een kleurrijk mens'

De huidige burgemeester van het Noord-Hollandse Laren heeft van alle sollicitanten, de beste indruk ...

Nanning Mol wordt nieuwe burgemeester van Dordrecht

De Dordtse gemeenteraad gaat Nanning Mol (VVD) voordragen als nieuwe burgemeester van de stad. De ra...

17 sollicitanten willen burgemeester van Dordrecht worden

Voor het burgemeesterschap van Dordrecht hebben zich 17 kandidaten gemeld. Het gaat om zeven vrouwen...

Laatste kans burgemeesterskandidaten! Jasmijn heeft haar brief gepost

Voor wie burgemeester van Dordrecht wil worden is vrijdag de laatste kans om te solliciteren. De sol...

Solliciteren naar burgemeesterspost: hoe gaat dat in Dordrecht?

Begin april moet duidelijk zijn wie de nieuwe burgemeester van Dordrecht wordt. Onze collega, Jasmij...