gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe veroordelingen voor supportersrellen na FC Dordrecht - ADO

237d5b27dddce31f29a4a3ebab308bed

Er zijn opnieuw taakstraffen uitgedeeld aan FC Dordrecht-aanhangers die betrokken waren bij het toetakelen van een ADO-fan. Dat gebeurde afgelopen augustus vlak na afloop van het Keuken Kampioen Divisie-duel, dat in een 1-1 gelijkspel eindigde.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In januari verschenen al veertien verdachten van die rellen voor de rechter. Zij kregen, op één uitzondering na, een taakstraf van 120 uur en en voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Van twee mannen was hun zitting uitgesteld. Zij hoorden dinsdag dat zij dezelfde straf krijgen als de dertien mede-relschoppers, maar zonder gebiedsverbod van een jaar.

Beelden
De zaak begon, net als bij de eerdere zittingen, met beelden van de rellen. Na anderhalf uur vol heen- en weergeschreeuw gaat het mis vlak na afloop van het duel. ADO-fans breken door een hek breken en komen aan de rand van de zogeheten 'bufferzone', de ruimte tussen de Dordtse harde kern en het uitvak. Aanhangers van de thuisploeg forceren ook een hek en komen in die bufferzone, waar een ADO-hooligan door een openstaande deur wordt getrokken.

Op de beelden zijn vuistslagen, trappen en slaande bewegingen met broeksriemen te zien. Opvallend genoeg deed het toegetakelde slachtoffer geen aangifte, maar wilde hij 'revanche' nemen.

Startblokken
Als de FC Dordrecht-hooligans het hek forceren, komt het dinsdag veroordeelde duo als eerste de bufferzone in. "Jullie stonden echt in de startblokken", merkt de rechter op. "Je ziet nog dat er spelers lopen te applaudisseren, maar dat was niet voor jullie. Ik vind het hele nare beelden."

Hoewel de Dordtenaren zeggen dat ze niemand hebben geraakt, heeft het duo wel spijt. "Ik wil dit gedrag niet aan mijn zoontje doorgeven, dit had gewoon niet mogen gebeuren", zegt een van de twee, die zijn gedrag in de bufferzone 'dom' noemt.

Wel vindt hij het merkwaardig dat de ADO-fans als eerste een hek openbraken en zodoende dichterbij de fanatieke FC Dordrecht-aanhangers kwamen, terwijl die actie min of meer was 'aangekondigd' en bekend was bij stewards en de politie.

Dezelfde straffen
"Deze man had wel dood kunnen zijn", concludeert de officier van justitie, die 'gelijke monnikken, gelijke kappen' eist vergeleken de eerder veroordelde verdachten. De rechter gaat mee in die eis: een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden.

De officier eist ook een gebiedsverbod van een jaar in de uren voor, tijdens en na een thuiswedstrijd. De rechter gaat daar, na een grondige blik op de kaart en een paar vragende blikken over woon-werkverkeer, niet in mee.

Wel deelt de advocaat van één van de twee Dordtenaren een sneer uit aan de ADO-aanhangers, volgens hem de aanstichters van de confrontatie. Op filmpjes van FC Dordt-fans ziet hij supporters in het uitvak stewards beetpakken, wegduwen en aanvallen om de weg richting de bufferzone vrij te krijgen. "Ze hebben een lange weg afgelegd om bij dat hek te komen. Dat heeft tijd, energie én geweld gekost."

Langdurige vete
De confrontatie aan de Krommedijk was een nieuw dieptepunt in en langdurige vete tussen de fanatieke aanhang van beide clubs. Vorig seizoen gingen aanhangers van beide ploegen ook al op de vuist, maar toen buiten de stadionmuren.

Inmiddels zijn alle zestien verdachten van de rellen aan de Krommedijk veroordeeld. Toevallig of niet: ADO is de volgende tegenstander van FC Dordrecht in de Keuken Kampioen Divisie. Het duel in Den Haag tussen de huidige nummers twee en vier van de ranglijst is op zondag 30 maart.

Lees meer over:

Lees ook

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.