Dordrecht, Netherlands

Peters ‘Marathon voor het Máxima’ levert ruim 16 duizend euro op

Peter (links) overhandigt de cheque aan arts Bianca Hoeben Peter Loopik
Peter Loopik heeft woensdag een cheque van 16.380 euro overhandigd aan het Prinses Máxima Centrum. De Dordtenaar rende de marathon van Rotterdam om geld op te halen voor onderzoek naar kinderkanker, de ziekte waaraan zijn zoontje Imre op vierjarige leeftijd overleed. “Het was een zeer intensieve periode, maar ook heel waardevol.”
Corrado Francke | 8 mei 2025 16:05 | Aangepast op 8 mei 2025 16:05
Vlak voor de marathon, toen Peter uitgebreid over de actie vertelde, stond de teller op ongeveer 15 duizend euro. In de afgelopen weken kwam daar dus nog een mooi bedrag bij.

Herinneringen
Woensdag overhandigde de Dordtenaar het eindbedrag in het Utrechtse kinderziekenhuis. Voor Peter een dubbel gevoel om in het ziekenhuis te zijn. Een deel van het leven van zijn zoontje heeft zich daar afgespeeld. “Er liggen een hoop herinneringen, dus het was mooi en verdrietig tegelijk.”

Wel was hij blij om het bedrag te overhandigen voor onderzoek naar hersentumoren. “De vooruitgang op dat gebied is weinig geweest de afgelopen dertig jaar en omdat het zo zeldzaam is, gaan er ook minder middelen naartoe”, zei Peter in aanloop naar het evenement.

‘Ik heb iets terug kunnen doen’
De Dordtenaar kijkt voldaan terug op de inzamelactie. “Het gaf mij de mogelijkheid om handen en voeten te geven aan het gevoel van machteloosheid. Ik heb iets terug kunnen doen en heb hopelijk een steentje kunnen bijdragen aan het onderzoek.”

Hoewel Peter de 42 kilometer en 195 meter in een keurige tijd van 3 uur en 15 minuten aflegde, weet hij nog niet of hij ook volgend jaar weer in Rotterdam aan de start staat. “Wil je een goede marathon, moet je daar de tijd in investeren. Dat vraagt ook wat van het gezin.”

Eerder maakte RTV Dordrecht de volgende reportage met Peter:

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...