Dordrecht, Netherlands

Politie zoekt getuigen van brandbom en gevonden jerrycan Wielwijk

Een specialist zoekt naar de jerrycan RTV Dordrecht
De politie is nog op zoek naar getuigen van een incident met een molotovcocktail in Wielwijk in de nacht van woensdag op donderdag. Vooral het verband tussen de brandbom en een jerrycan die even verderop werd gevonden, wordt onderzocht. Dat laat de politie via sociale media weten.
Joram Niese | 24 januari 2025 10:43 | Aangepast op 24 januari 2025 10:43
Woensdagnacht rond 1.45 uur ontstaat er een brand in een voortuin aan de Isaäc Sweersstraat in Dordrecht. De schade viel mee en er raakte niemand gewond. Na onderzoek kon worden vastgesteld dat het om een molotovcocktail ging. Dat is een brandbom gemaakt van een glazen fles, gevuld met een explosieve vloeistof. Die wordt tot ontbranding gebracht middels een lap stof die deels buiten de fles hangt.

De politie komt al vrij snel drie verdachten op het spoor, een man van 40 uit Heerlen en een man en een vrouw (respectievelijk 57 en 50) uit Delft. Zij zijn voor het voorval aangehouden. Het is niet bekend hoe het drietal zich tot elkaar verhoudt.
Jerrycan
Op donderdagmiddag wordt even verderop, bij de Douwe Aukesstraat en de Cornelis Evertsenstraat, een jerrycan gevonden. Het Team Explosieven Verkenners (TEV) en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) zijn meteen een onderzoek gestart. Omdat de jerrycan dicht bij het plaats delict van de molotovcocktail werd gevonden, wordt onderzocht of de twee zaken met elkaar te maken hebben. Met de getuigenoproep hoopt de politie over het eventuele verband duidelijkheid te verschaffen.

Meest gelezen

Auto van de weg gereden, politie zoekt getuigen

Jonathan Sekeris | 13 feb 2025 10:44

Lees ook

Ridderkerk wil zelf sociale huurwoningen verdelen en stapt uit samenwerking

De Ridderkerkse gemeenteraad heeft ingestemd met een eigen bemiddelingssysteem om sociale huurwonin...

Zeldzame stadsgezichten gezocht, museum doet oproep

De Vereniging Dordrechts Museum (VDM) doet een oproep aan stadsgenoten om een foto van hun stadsgezi...

Nieuwe kinderraad: 'Het is belangrijk dat kinderen hun stem mogen laten horen'

Zeventien kinderraadsleden hebben 12 februari hun beloften gegeven aan burgemeester Jan de Vries van...

Bestuurder bedrijfsbusje (20) overleden na frontale botsing

De 20-jarige man uit Asperen die maandag ernstig gewond raakte nadat hij met een bedrijfsbusje front...

'Huidige plannen Maasterras onhaalbaar', aldus onafhankelijk adviseur

Een deel van de plannen voor de bouw van het Maasterras blijkt niet haalbaar. Dat blijkt uit onderz...

De Plucheplakkers en het verhaal van de Portugese puntenpakker

Wie anders dan Celton Biai staat deze week in de spotlights van De Plucheplakkers. De Portugese doel...