gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking van held naar schlemiel in olympische halve finale waterpolosters

e54cba5686d4e612a95838099ae8f177.jpg

De Nederlandse waterpolosters zijn er donderdagmiddag niet in geslaagd om de olympische finale te bereiken. Oranje keek in een uitverkochte La Défense Arena tegen Spanje lange tijd tegen een achterstand van vijf doelpunten aan, kwam met een imponerende inhaalrace op gelijke hoogte (14-14), maar verloor uiteindelijk na penalty's. Uitgerekend de Dordtse Brigitte Sleeking, die zorgde voor de 14-14, miste als enige.

NOS |  | Aangepast op
Nederland is de wereldkampioen van 2023 en winnaar van het laatste EK. De olympische titel zou de ultieme bekroning van deze gouden generatie zijn geweest. Maar Spanje was een geduchte tegenstander. De Spaanse waterpolosters worden gezien als een degelijke, maar gevaarlijke ploeg en hebben een prijzenkast vol medailles.

Geen droomstart
Oranje kende allesbehalve een droomstart. Na het eerste kwart bedroeg het gat met de vurige Spanjaarden al vijf doelpunten (1-6). Alleen Lieke Rogge wist te scoren.

Spanje leunde op zijn topschutters, onder wie Elena Ruiz en Bea Ortiz, die op het afgelopen EK werd verkozen tot meest waardevolle speelster van het toernooi. In het tweede kwart werd keepster Laura Aarts, die tot nu toe een uitstekend toernooi speelde, naar de kant gehaald en moest Sarah Buis het doel verdedigen. Zij bewees direct haar waarde met een aantal belangrijke reddingen in het tweede kwart.

Nederland wist het net steeds vaker te vinden en daarmee groeide het vertrouwen dat de schade te herstellen was. Maar Spanje bleef soepel overspelen en makkelijk de ruimtes vinden, waardoor het verschil na het tweede kwart nog steeds vijf doelpunten (5-10) was.

Waanzinnige ommekeer
Het was pompen of verzuipen. Drie snelle doelpunten in het derde kwart van Simone van de Kraats en twee van Vivian Sevenich strooiden eindelijk zand in de Spaanse motor (8-10). Het Oranje-publiek op de tribunes kreeg hoop en schreeuwde zijn helden toe.

Het werd razendspannend. Nederland verdedigde fel en keepster Aarts, terug tussen de palen, leek een reset te hebben gehad. Een zuiver schot van de 23-jarige Nina ten Broek bracht Nederland aan het slot van het derde kwart voor het eerst sinds de openingstreffer op gelijke hoogte (11-11).

Ineens was alles weer mogelijk voor Oranje. In het laatste kwart zette LRogge in een vrouw-meer-situatie Nederland voor het eerst in deze halve finale op voorsprong.

Mentale uitputtingsslag
De laatste minuten werden een mentale uitputtingsslag. De paal voorkwam twee keer een goal voor beide ploegen, maar Spanje wist alsnog 14-13 te maken. Met nog zeven seconden op de klok tekende Brigitte Sleeking voor de 14-14 en werden het penalty's.

Beide ploegen schoten vier keer raak, waarna uitgerekend diezelfde Sleeking uitgroeide tot pechvogel van de wedstrijd. Haar inzet werd gestopt. Spanje schoot ook zijn vijfde strafworp raak en mag zich gaan opmaken voor de finale.

Simone van der Kraats voelt twee emoties. "We zijn ontzettend slecht begonnen, helemaal geen controle, daarna zetten we een knop om. Uiteindelijk speel je penalty's en verlies je omdat het toch een loterij is."

Vizier op brons
Ze nam het op voor haar teamgenoot Sleeking die als enige de penalty miste. "We kunnen allemaal missen, dat doen we echt samen."

Bondscoach Evangelis Doudesis denkt dat hij de teleurstelling kan wegpoetsen bij de meiden. Het vizier gaat na het verlies tegen Spanje meteen op brons: "C'est la vie, life goes on, wij moeten door'."

Lees ook

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”

fotovoormegan.png

Vreugde bij verkiezingswinnaar: 'Dordrecht snakt naar groenere en socialere koers'

Blijdschap bij de winnaars van de Dordtse gemeenteraadsverkiezingen. GroenLinks-PvdA is de grootste in de stad, gevolgd door de VVD en de VSP. “Het is een fantastische uitslag”, aldus Abdullah Uysal, lijsttrekker van GroenLinks-PvdA.

Winaas 18plus.jpg

Blije gezichten bij deze lokale partij: 'Ontiegelijk fantastisch mooi resultaat!'

Partij 18PLUS heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ridderkerk een overtuigende overwinning behaald. Volgens de voorlopige uitslagen groeit de partij van 7 naar maar liefst 12 zetels en wordt daarmee veruit de grootste politieke kracht in de gemeente.