Dordrecht, Netherlands

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Sylvia en haar behandelend arts Streekomroep 56
Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandeling moet de 30-jarige Sylvia uit Dordrecht nu weer de zin in het leven teruggeven. “Ik hoop dat ik de dagen beter kan doorkomen.”
Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 2 juli 2025 16:00 | Aangepast op 2 juli 2025 16:00
We ontmoeten Sylvia in Antwerpen. Daar ondergaat ze de magneettherapie RTMS. Via elektromagnetische pulsen worden haar hersenen gestimuleerd, wat haar depressieve gedachten moet verminderen.

“Het zou fijn zijn als door deze behandeling mijn leven wat dragelijker zal zijn”, vertelt ze over de reden waarom ze in een Belgische behandelstoel zit. “Ik heb heel erg last van dwanggedachtes. Die hebben er voor gezorgd dat ik al heel vaak naar het spoor ben gelopen, waarna de politie er mij weer af heeft moeten halen.”

Behandeling
Wat is er mis met Sylvia? Verschillende psychiatrische stoornissen, suïcidale gedachten; er gaat heel veel niet goed in haar hoofd. Eén duidelijk diagnose is er niet, behandelaren zitten daarom met de handen in het haar. Vandaar dat ze ook niet in aanmerking komt voor een RTMS behandeling in het reguliere circuit in Nederland. Een experimentele behandeling in België, die nog niet is goedgekeurd voor onze markt, zou kunnen helpen.

“Wij gaan net iets verder diep de hersenen in dan het reguliere circuit”, legt directeur van BrainM Edward Schiettecatte in een notendop uit. Het bedrijf heeft eerder al een Belgische tiener van haar doodswens afgeholpen en de hoop is dat dit ook bij de Dordtse Sylvia gaat lukken.

Hoop houden
Wat kost dat allemaal, gezien dat in Nederland reguliere RTMS-behandelingen maar voor de helft vergoed worden? Zestig sessies ondergaat Sylvia, á 150 euro. Volledig vergoed door het bedrijf, dat zegt begaan te zijn met het lot van de Dordtse.

Of het haar van haar doodswens af gaat helpen is nog maar de vraag. Maar de hoop is er. “Dat ik de dagen beter door kan komen, dat ik weer zin krijg om dingen te doen. Ik zie dit echt als een laatste kans.”

Denk jij aan zelfdoding? Neem 24/7 gratis en anoniem contact op met Zelfmoordpreventie via 0800-0113 of chat op 113.nl.

Lees meer over:

psychische problemen|

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Kunstzinnige aandacht voor jongeren met psychische problemen

Een metersgroot beeld van een jongere die ineengedoken zit, met een capuchon op. Het valt wel op, al...

Ruim helft jongvolwassenen in onze regio ervaart psychische klachten

Meer dan de helft (54%) van de jongvolwassenen in de regio Zuid-Holland Zuid geeft aan psychische kl...