gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer vraagt Chemours om een vergunning waarbij 'belangrijke informatie ontbreekt'

b46919de4fe3a5c62cea81ec36cd639c

De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft een negatief advies gegeven over een aanvraag van het Dordtse chemiebedrijf Chemours voor een hogere PFAS-uitstoot. Volgens de ILT ontbreekt belangrijke informatie. "De aanvragen die Chemours voor PFAS indient getuigen van een grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit."

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de tweede keer in relatief korte tijd dat de ILT een negatief advies geeft over een aanvraag van Chemours. In oktober 2024 deed de inspectie dat ook al bij een aanvraag over PFAS-lozingen in het water. Toen ontbraken "essentiële gegevens over de risico’s voor mens en milieu", aldus de ILT.
"Het zou voor Chemours duidelijk moeten zijn waar een aanvraag aan moet voldoen. Toch blijven de aanvragen die Chemours voor PFAS indient, getuigen van een grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit", schrijft de inspectie. "De ILT wil daar paal en perk aan stellen en adviseert het bevoegd gezag daar naar Chemours toe kritisch op te zijn."

Gebrekkige aanvraag
Volgens de ILT schiet de aanvraag op meerdere punten tekort. Zo zou er belangrijke informatie ontbreken die nodig is om de risico's van blootstelling aan PFAS door omwonenden te beoordelen. Ook heeft Chemours niet aangetoond dat zij de "beste beschikbare technieken" gebruiken om PFAS-uitstoot te voorkomen of te minimaliseren.

"Bovendien bevat de aanvraag geen duidelijkheid over de omstandigheden waaronder de metingen zijn uitgevoerd en motiveert het bedrijf niet waarom slechts 37 PFAS-verbindingen zijn onderzocht. Verder vindt de ILT de door Chemours voorgestelde emissiegrenswaarden te hoog en de juridische basis daarvoor twijfelachtig."

Chemours heeft de kans gekregen om de juiste informatie alsnog te verschaffen. Doen zij dat niet of onvoldoende, dan adviseert de ILT de provincie Zuid-Holland om de aanvraag niet in behandeling te nemen. De provincie is uiteindelijk verantwoordelijk voor het wel of niet verlenen van de vergunning.

Lees meer over:

|

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.