gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer vraagt Chemours om een vergunning waarbij 'belangrijke informatie ontbreekt'

b46919de4fe3a5c62cea81ec36cd639c

De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft een negatief advies gegeven over een aanvraag van het Dordtse chemiebedrijf Chemours voor een hogere PFAS-uitstoot. Volgens de ILT ontbreekt belangrijke informatie. "De aanvragen die Chemours voor PFAS indient getuigen van een grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit."

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de tweede keer in relatief korte tijd dat de ILT een negatief advies geeft over een aanvraag van Chemours. In oktober 2024 deed de inspectie dat ook al bij een aanvraag over PFAS-lozingen in het water. Toen ontbraken "essentiële gegevens over de risico’s voor mens en milieu", aldus de ILT.
"Het zou voor Chemours duidelijk moeten zijn waar een aanvraag aan moet voldoen. Toch blijven de aanvragen die Chemours voor PFAS indient, getuigen van een grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit", schrijft de inspectie. "De ILT wil daar paal en perk aan stellen en adviseert het bevoegd gezag daar naar Chemours toe kritisch op te zijn."

Gebrekkige aanvraag
Volgens de ILT schiet de aanvraag op meerdere punten tekort. Zo zou er belangrijke informatie ontbreken die nodig is om de risico's van blootstelling aan PFAS door omwonenden te beoordelen. Ook heeft Chemours niet aangetoond dat zij de "beste beschikbare technieken" gebruiken om PFAS-uitstoot te voorkomen of te minimaliseren.

"Bovendien bevat de aanvraag geen duidelijkheid over de omstandigheden waaronder de metingen zijn uitgevoerd en motiveert het bedrijf niet waarom slechts 37 PFAS-verbindingen zijn onderzocht. Verder vindt de ILT de door Chemours voorgestelde emissiegrenswaarden te hoog en de juridische basis daarvoor twijfelachtig."

Chemours heeft de kans gekregen om de juiste informatie alsnog te verschaffen. Doen zij dat niet of onvoldoende, dan adviseert de ILT de provincie Zuid-Holland om de aanvraag niet in behandeling te nemen. De provincie is uiteindelijk verantwoordelijk voor het wel of niet verlenen van de vergunning.

Lees meer over:

|

Lees ook

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.