Dordrecht, Netherlands

Zondag op TV Dordrecht: eerbetoon aan Leo Schellinger

Als eerbetoon aan de deze week overleden Dordtse zanger Leo Schellinger zenden we deze zondag op TV Dordrecht nog een keer de speciale reportage uit die we in april 2022 maakten rondom het einde van zijn carrière. Direct aansluitend is de editie van aMeezing tijdens Big Rivers van datzelfde jaar te zien, waar Schellinger eregast was en een passend afscheid kreeg op het podium.
Redactie Streek 56 | 30 augustus 2025 10:00 | Aangepast op 29 augustus 2025 13:03
Schellinger was jarenlang een vast gezicht op Big Rivers en trad vanaf zijn zestiende al op in Dordrecht en ver daarbuiten. Schellinger moest in 2022 zijn carrière beëindigen na stemproblemen. Zijn overlijden, afgelopen dinsdag, werd woensdag door zijn familie naar buiten gebracht.

“Wij zijn als naasten enorm geschrokken”, schreef zijn dochter Kinga Schellinger eerder deze week op sociale media. “Leo zingt vanuit boven voor ons allemaal en kan terugkijken op een vol en bewogen leven.”

Big Rivers
Schellinger trad bijna elke editie op tijdens Big Rivers. “Dat is een en al feest. De mensen, blues, rock: er is van alles”, vertelde hij in 2022 in een uitzending van Eilandleven op TV Dordrecht. “Ik zie het ook als een groot feest. En als je dan zelf op het podium mag staan, is dat een extra feest. Dat je een plein vol mensen ziet is geweldig. Ik ga dat ook zeker missen. Maar aan de andere kant: er zijn ergere dingen.”

Schellinger merkte een paar jaar daarvoor dat zijn stem na een optreden ineens weg was. “Meer dan twee of drie nummers achter elkaar lukt nu niet meer”, zei hij in 2022. “Ik heb daar heel wat traantjes om gelaten; het is mijn lust en mijn leven.”

Nadat hij zijn microfoon aan de wilgen hing, was hij in 2022 eregast bij aMeezing. In zijn kenmerkende rode jasje zat hij op de voorste rij en kreeg een passend afscheid op het podium. “Ik moet bijna janken, joh”, vertelde hij de verslaggever van TV Dordrecht destijds.

Onze speciale reportage rondom het einde van zijn carrière en het afscheid van zijn geliefde Big Rivers, allebei uit 2022, zijn uit eerbetoon aan de deze week overleden Leo Schellinger deze zondag 31 augustus vanaf 12.00 uur te zien op TV Dordrecht, met herhaling ieder uur. Beide programma's zijn ook terug te zien via ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...

Swingen in de regen bij Rockabilly Square

Nog geen 13 uur na de Dordtse Pride werden de regenboogvlaggen vervangen door de Amerikaanse ‘stars ...

N3 richting Papendrecht komende nacht dicht

De komende avond wordt opnieuw aan de N3 gewerkt. Van maandagavond 22.00 uur tot dinsdag 05.00 uur i...

Sterrenwacht dolblij met mega-opbrengst meteoriet: ‘Nu ruimer denken’

Het geld staat nog lang niet op de rekening maar de blijdschap is er niet minder om. Erik Blokland v...

Werkzaamheden aan nieuwe opvanglocatie Papendrecht deels gestaakt

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft een deel van de werkzaamheden op een nieuw te re...

Enquête over te bouwen zwembad: grote glijbaan of toch een ligweide?

Een nieuw zwembad voor inwoners van de gemeenten Hardinxveld-Giessendam en Sliedrecht komt steeds di...