Dordrecht, Netherlands

Stadsbeheer weegt klep Engelenburgerbrug

De Engelenburgerbrug is vannacht van 21.30 tot 6.00 uur afgesloten voor autoverkeer, want de klep van de brug wordt gewogen.
Gert van der Steen | 28 september 2017 10:33 | Aangepast op 28 september 2017 10:33
Om het gewicht te bepalen wordt de hele brug 10 cm omhoog getakeld. Na het wegen wordt alles weer zorgvuldig teruggelegd. Voetgangers en fietsers kunnen de brug nog wel gebruiken.

Stadsbeheer wil het gewicht van de klep weten omdat er begin volgend jaar groot onderhoud aan de brug moet worden gepleegd. De klep wordt er dan helemaal uitgetild en wordt naar de firma Spie in Sliedrecht vervoerd. Stadsbeheer wil van tevoren weten hoe zwaar het gevaarte is om 'Alphense' toestanden bij het hijsen te voorkomen.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...