Dordrecht, Netherlands

Stadsbeheer weegt klep Engelenburgerbrug

De Engelenburgerbrug is vannacht van 21.30 tot 6.00 uur afgesloten voor autoverkeer, want de klep van de brug wordt gewogen.
Gert van der Steen | 28 september 2017 10:33 | Aangepast op 28 september 2017 10:33
Om het gewicht te bepalen wordt de hele brug 10 cm omhoog getakeld. Na het wegen wordt alles weer zorgvuldig teruggelegd. Voetgangers en fietsers kunnen de brug nog wel gebruiken.

Stadsbeheer wil het gewicht van de klep weten omdat er begin volgend jaar groot onderhoud aan de brug moet worden gepleegd. De klep wordt er dan helemaal uitgetild en wordt naar de firma Spie in Sliedrecht vervoerd. Stadsbeheer wil van tevoren weten hoe zwaar het gevaarte is om 'Alphense' toestanden bij het hijsen te voorkomen.

Lees ook

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...

Lees terug: meer dan 700 kerstbomen ingeleverd en ook vrijdag winterdienstregeling NS

Heb je vrijdag de trein nodig? Die van de NS rijden dan wederom een winterdienstregeling. En in Slie...