Dordrecht, Netherlands

Stadsbeiaardier Boudewijn Zwart speelt “Een Dordtenaar zal altijd blijven zingen”

Zaterdag om klokslag half drie was het zover.
Fokko van der Straaten | 4 april 2020 21:42 | Aangepast op 4 april 2020 21:42
Toen werd het clublied van FC Dordrecht, “Een Dordtenaar zal altijd blijven zingen” door stadsbeiaardier Boudewijn Zwart ten gehore gebracht en kon iedereen in de wijde omtrek van de Grote Kerk lekker meezingen. Boudewijn Zwart speelde dit, en nog veel meer nummers, op verzoek om in deze corona-tijd een beetje vrolijkheid onder de mensen te brengen.

"Het is het clublied van FC Dordrecht, maar het is eigenlijk ook een lied voor heel Dordrecht, want iedereen moet in deze tijd blijven zingen", aldus Zwart.

De voorzitter van de supportersvereniging van FC Dordrecht, Emiel Grootenboer, was ook blij met het initiatief om verzoeknummers op de beiaard van de Grote Kerk te spelen.

"We horen het lied natuurlijk liever in het stadion tijdens onze thuiswedstrijden, maar ja dat kan nu even niet. Even lekker een stukje fietsen, ijsje eten en dan luisteren aan de voet van de toren van de Grote Kerk is toch wel leuk zo".

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...