gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stakende buschauffeurs demonstreren bij Station Dordrecht

906eb09ef2e8e998dbae439cd42908de

De hele week staken ze, het personeel van openbaar vervoerder Qbuzz. De vervoerder is in de regio Dordrecht verantwoordelijk voor de bussen en de MerwedeLingelijn. Om hun daden kracht bij te zetten kwam er een groep stakers samen bij het busstation aan de stadskant van treinstation Dordrecht.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Met een opkomst van zo’n twintig personen, aangesterkt met een lokaal SP-lid, hield het OV-personeel een uur durende demonstratie tegen de werkdruk. Door heel Nederland legt vervoerspersoneel het werk neer en Dordrecht is daarin geen uitzondering. De demonstratie is dan ook onderdeel van een grote actie van vakbonden FNV en CNV, die op dit moment in onderhandeling zijn met de Vereniging Wergevers Openbaar Vervoer (VWOV) over de cao van OV-personeel. De VWOV vertegenwoordigt onder andere Arriva, Transdev, Qbuzz en RET.

“Het gaat niet alleen om geld, het gaat om plaspauzes, keertijden, buffertijden en goede roosters zodat wij niet met 50 kilometer per uur door de stad hoeven te racen maar gewoon met 35 per uur kunnen rijden.” laat de stakingsleider van FNV weten. “Het zijn allemaal hele kleine dingen, kom er een keer mee over de brug. Dan is het werk leuker en makkelijker vol te houden.” zegt een andere demonstrant tegen onze verslaggever.

Gedurende de week lag de bezettingsgraad op de Dordtse bussen tussen de 60 en 73%, waardoor een groot deel van de bussen nog wel reed. Niet alle werknemers van de openbaar vervoerders leggen dus het werk neer. De stakingen duren nog tot en met vrijdag 10 februari. Momenteel is nog onduidelijk of men dan tot een overeenkomst zal zijn gekomen bij de onderhandelingen tussen de vervoerders en de vakbonden.

Op donderdag 9 februari zal er vanwege de acties tot 14:00 ook geen trein rijden op de MerwedeLingelijn, dat werd op woensdagmiddag al bekend gemaakt. Reizigers wordt aangeraden om vervangend vervoer te regelen en hun reis kort van tevoren in de app van de vervoerder te controleren. Vorige maand weigerden de machinsten op de treinverbinding tussen Dordrecht en Geldermalsen ook al aan het werk te gaan, ook toen vanwege een door de vakbonden georganiseerde staking.

Lees ook

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.