gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Standbeeld Willem van Oranje komt er

b0e747cc2ee91efb1bbcfbd90bf37b90

Willem van Oranje krijgt een standbeeld in stad. Een meerderheid van de gemeenteraad stemde woensdagmiddag voor de komst van het beeld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De afgelopen tijd vlogen de petities voor of tegen de komst van het beeld de Dordtenaren om de oren. Slechts acht gemeenteraadsleden willen Willem de stad niet in.


Gewoon Dordt diende nog een motie in om het beeld om een andere locatie te plaatsen. Zij vinden de achterkant van de Berckepoort, naast een prullenbak, geen waarde doen aan het beeld. Die motie is verworpen.

Het standbeeld van Willem van Oranje moet komen vlakbij de Berckepoort. Het is een cadeau van de Koning Willem I stichting. Tegenstanders willen het beeld niet in de stad van Johan en Cornelis de Witt, omdat nazaten van Willem van Oranje hebben aangezet tot hun moord en startten een petitie.

Daarop wilden voorstanders voor de komst van het beeld ook hun stem laten horen en startten hun eigen petitie. Wanneer het beeld wordt geplaatst is nog niet bekend.

Lees ook

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.