gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Standbeeld Willem van Oranje komt er

b0e747cc2ee91efb1bbcfbd90bf37b90

Willem van Oranje krijgt een standbeeld in stad. Een meerderheid van de gemeenteraad stemde woensdagmiddag voor de komst van het beeld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De afgelopen tijd vlogen de petities voor of tegen de komst van het beeld de Dordtenaren om de oren. Slechts acht gemeenteraadsleden willen Willem de stad niet in.


Gewoon Dordt diende nog een motie in om het beeld om een andere locatie te plaatsen. Zij vinden de achterkant van de Berckepoort, naast een prullenbak, geen waarde doen aan het beeld. Die motie is verworpen.

Het standbeeld van Willem van Oranje moet komen vlakbij de Berckepoort. Het is een cadeau van de Koning Willem I stichting. Tegenstanders willen het beeld niet in de stad van Johan en Cornelis de Witt, omdat nazaten van Willem van Oranje hebben aangezet tot hun moord en startten een petitie.

Daarop wilden voorstanders voor de komst van het beeld ook hun stem laten horen en startten hun eigen petitie. Wanneer het beeld wordt geplaatst is nog niet bekend.

Lees ook

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.