gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Standbeeld Willem van Oranje komt er

b0e747cc2ee91efb1bbcfbd90bf37b90

Willem van Oranje krijgt een standbeeld in stad. Een meerderheid van de gemeenteraad stemde woensdagmiddag voor de komst van het beeld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De afgelopen tijd vlogen de petities voor of tegen de komst van het beeld de Dordtenaren om de oren. Slechts acht gemeenteraadsleden willen Willem de stad niet in.


Gewoon Dordt diende nog een motie in om het beeld om een andere locatie te plaatsen. Zij vinden de achterkant van de Berckepoort, naast een prullenbak, geen waarde doen aan het beeld. Die motie is verworpen.

Het standbeeld van Willem van Oranje moet komen vlakbij de Berckepoort. Het is een cadeau van de Koning Willem I stichting. Tegenstanders willen het beeld niet in de stad van Johan en Cornelis de Witt, omdat nazaten van Willem van Oranje hebben aangezet tot hun moord en startten een petitie.

Daarop wilden voorstanders voor de komst van het beeld ook hun stem laten horen en startten hun eigen petitie. Wanneer het beeld wordt geplaatst is nog niet bekend.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.