gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Start zoektocht naar eerste kinderstadsdichter

9b338a46710937433f6880e0f2f40bc0

Dichten is een hele kunst. Toch kun je het zelfs de kleinste leren. Stadsdichter Marieke van Leeuwen heeft afgelopen  lesgegeven over dichten. Om op die manier een kinderstadsdichter te kiezen.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dichten is een hele kunst. Toch kun je het zelfs de kleinste leren. Stadsdichter Marieke van Leeuwen heeft afgelopen lesgegeven over dichten. Om op die manier een kinderstadsdichter te kiezen.

De middag vond plaats in stadsbibliotheek Aanzet in het centrum. De toeloop was niet groot, maar toch was het voor de kinderen een interessante middag. Een van de potentiële stadsdichters is de tienjarige Janna: "Ik ben er net, maar vind het nu al leuk!" Winnen hoeft ze niet perse, ze wil vooral meer leren zodat ze straks makkelijker haar eigen liedjes kan schrijven.

Wie de nieuwe Kinderstadsdichter wordt, is nog niet bekend. Er zijn nog 2 sessies waar kinderen aan mee kunnen doen. Nog even wachten dus voor de grote onthulling.

Lees ook

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”