gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Statements en bekladding: bij deze bibliotheek ontkom je niet aan de verkiezingen

11f32ad107f070d39fc4bdca6603cc66

Niet alleen bij treinstations en gemeentehuizen worden vaak stembureaus opgetuigd, ook maatschappelijke locaties als een bibliotheek zijn een graag gebruikte locatie. In de Sliedrechtse AanZet-bibliotheek hadden rond het middaguur zo’n 500 mensen gestemd, al is wel de vraag of zij zich hebben laten beïnvloeden door actoren van buitenaf.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Bij aankomst wordt onze verslaggever begroet door een tiental kinderstemmen die hem aanmoedigen om te gaan stemmen. “Stem SGP! Stem SGP”, schalt het door de straat als een schoolklas langswandelt. De toon is gezet, het is verkiezingsdag, ook in Sliedrecht.

Even verderop is een stembureau in de bibliotheek aan de Scheldelaan gevestigd. Daar aangekomen is de volgende betuiging niet te missen, bij de ingang zijn de letters PVV te lezen. Die zijn daar met een spuitbus op de stoeptegels gespoten. Over de dader is niets bekend, of het om een steunbetuiging of een waarschuwing gaat is ook niet duidelijk.

Bureauvoorzitter Leonie van de Graaf is nog niet op de hoogte van de ondergespoten stenen. “De sfeer is goed, er is natuurlijk veel reuring maar ik ben voorzichtig positief.” Rond lunchtijd wordt de eerste balans opgemaakt: 500 mensen hebben dan gestemd. “We hebben een logistiek systeem opgetrokken zodat de doorloop hier goed verloopt. Soms moeten mensen even wachten, maar nooit lang.”

Jan blijft VVD trouw
Even later staat Sliedrechter Jos onze verslaggever te woord. Hij wilde gaan stemmen, maar is zijn stempas vergeten. Voordat hij zijn retourtje naar huis maakt vertelt hij over zijn plannen. Jos, die richting de pensioengerechtigde leeftijd gaat, rekent ondernemerspartij VVD de afgelopen regeringsjaren niet aan. De liberalen blijven zijn stem houden. Belangrijk voor de Sliedrechter zijn de zorg en de migratiecrisis. “Het mag niet zo zijn dat mensen die vanuit het buitenland hierheen komen het beter krijgen dan mensen die hier al wonen. Daar moet echt beter naar gekeken worden.”

Uit onderzoek richting Prinsjesdag bleek eerder dit jaar dat bijna zeventig procent van de Nederlanders geen vertrouwen meer heeft in de landelijke politiek. Een politiek geëngageerde vrouw van in de twintig weet in de Sliedrechtse bibliotheek wel waar dat door komt: “Ik denk dat er heel veel mensen zijn die klaar zijn met het beleid van de afgelopen jaren. Men wil radicale verandering zien.”

'Niet zomaar wat roepen'
Volgens de vrouw moet Nederlandse politici stoppen met het naar de mond praten van de Nederlander. “Kom met realistische plannen, laat ze doorrekenen. Toets ze aan de rechtstaat. Je kan wel heel veel roepen en zetels winnen daarmee, maar wat doet dat met de democratie als die ideeën ongrondwettelijk zijn?”, vraagt ze zich hardop af. Voor de vrouw wegen vrouwenrechten en abortus zwaar mee in haar afweging.

Eenmaal buiten zijn de ondergespoten stenen inmiddels door gemeentebeambten bedekt met een kartonnen plaat. Ook de kinderklas is doorgelopen, waarschijnlijk is de pauze voorbij. Voor de democratie is er echter geen pauze, binnen blijft het stemlokaal ‘gewoon’ tot 21.00 uur open.

Lees ook

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.