Dordrecht, Netherlands

Statiegeld op blikjes: Wat vinden Dordtenaren daarvan?

De Statiegeldalliantie is dinsdag onder het motto ‘Yes we can’ een campagne gestart om statiegeld op blikjes te gaan heffen. Daardoor worden blikjes meer ingeleverd en minder weggegooid, wat milieubesparend is. Vinden Dordtenaren dat een goed idee?
Petra Scheurwater | 25 november 2020 09:23 | Aangepast op 25 november 2020 09:23
De meeste Dordtenaren staan er positief tegenover: “Ik vind wel goed, want je ziet soms overal blikken liggen. Wij sparen ze op en leveren ze zelf in,” zegt een vrouw bij de Aldi op de Merwedestraat.

Toch is het niet voor iedereen een uitkomst: “Ik vind het een prima plan, in het buitenland doen ze het ook. Maar zelf vergeet ik mijn glas altijd al in te leveren, dat gooi ik gewoon weg. Dus voor mij werkt het niet.”

Vooral het verbeteren van het milieu is een goede reden om het statiegeld in te voeren op blik, zegt ook deze dame: “Ik gooi ze nu netjes bij het plastic, maar als ik statiegeld betaal en de blikjes daarna inlever, lijkt me dat toch beter voor het milieu.”

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...