gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Station Dordrecht Zuid 'gaat de goede kant op’, al komen de liften zes weken later

3793b98e72e490ed5f5a8af0c982fef9

Station Dordrecht Zuid moet er in juni na een maandenlange renovatie weer schoon, veilig en toegankelijk uitzien. Nu lijkt het station nog vooral een bouwput. "Het gaat de goede kant op", laat ProRail-bouwmanager weten. Wel komen de liften door leveringsproblemen zes weken later.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De renovatie van het station is door de weeromstandigheden en tijdsdruk namelijk geen gemakkelijke klus. "Het was best moeilijk om de bouwkuip te maken, maar die is er nu gelukkig. De (oorspronkelijke) periode van begin november tot eind maart was ook best kort om deze klus te doen."

Ook de beschikbare ruimte tussen het spoor, de N3 en de Galileïlaan speelt parten. "Het is een krappe bouwplaats, je kunt maar één ding tegelijk doen want anders sta je elkaar in de weg."
ProRail hoopte dat de liften eind maart op het station kwamen, maar door leveringsproblemen is dat zes weken uitgesteld. "Het is een landelijk probleem, helaas worden wij hier ook door getroffen", aldus Kriesels. Wel weet ProRail nu zeker van de leverancier dat de spullen voor de lift eraan komen. Dat betekent dat het bouwketenpark aan de Cereslaan iets langer moet blijven staan.

Trappen, liften en fietsenstallingen
In april moeten de nieuwe, brede trappen bij het station zijn geplaatst. In mei volgen de liften, waarna ProRail met de gemeente aan beide kanten van het station voor fietsenstallingen zorgt.

Station Dordrecht Zuid was vies en ontoegankelijk. Daarom startte ProRail in de tweede helft van 2022 met een flinke opknapbeurt. Vanaf 20 oktober was het station daarom tweeënhalve week dicht voor grondig onderhoud. Reizigers moesten met de bus of omreizen via Rotterdam.
cda1f7a19f6073bd01763f5de2a8b92d

Lees ook

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.