gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stedelijk Dalton Lyceum is klaar voor nieuwe schooljaar

a86bcfa8e0afd890f4d201ce0bfa4c8d

De zomervakantie is voorbij, dus Dordtse middelbare scholen maken zich op voor een nieuwe schooljaar: coronaproof natuurlijk. Het Dalton Lyceum aan de Overkampweg is in elk geval goed voorbereid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In het schoolgebouw zijn looproutes aangebracht en kan er overal extra gedesinfecteerd worden. De lokalen zijn zo ingericht dat docenten en leerlingen voldoende afstand kunnen houden.

Voor andere problemen moest een passende oplossing gevonden worden, vertelt locatiedirecteur Laurens Gerrits: “Vakken als drama, scheikunde en natuurkunde hebben allemaal praktische opdrachten waarvoor we aparte lokalen hebben moeten zoeken. Verder zijn sommige trappen erg smal, dus hebben we gekozen voor één aparte trap voor het personeel om contact met de leerlingen te vermijden. Want de maat van een smalle trap kunnen we nu eenmaal niet veranderen.”

Aan een mondkapjesplicht wil het Dalton nog niet denken. “We zorgen dat personeel erg goed let op eventuele klachten, en zich direct laat testen indien nodig.” De school verwacht dat het met de huidige maatregelen wel goed zal komen. “Het belangrijkste is dat leerlingen weer op school een programma kunnen volgen. We blijven ook digitaal onderwijs gebruiken, maar de interactie tussen leerling en docent is echt heel belangrijk.”

Lees ook

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.