gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stedelijk Dalton Lyceum is klaar voor nieuwe schooljaar

a86bcfa8e0afd890f4d201ce0bfa4c8d

De zomervakantie is voorbij, dus Dordtse middelbare scholen maken zich op voor een nieuwe schooljaar: coronaproof natuurlijk. Het Dalton Lyceum aan de Overkampweg is in elk geval goed voorbereid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In het schoolgebouw zijn looproutes aangebracht en kan er overal extra gedesinfecteerd worden. De lokalen zijn zo ingericht dat docenten en leerlingen voldoende afstand kunnen houden.

Voor andere problemen moest een passende oplossing gevonden worden, vertelt locatiedirecteur Laurens Gerrits: “Vakken als drama, scheikunde en natuurkunde hebben allemaal praktische opdrachten waarvoor we aparte lokalen hebben moeten zoeken. Verder zijn sommige trappen erg smal, dus hebben we gekozen voor één aparte trap voor het personeel om contact met de leerlingen te vermijden. Want de maat van een smalle trap kunnen we nu eenmaal niet veranderen.”

Aan een mondkapjesplicht wil het Dalton nog niet denken. “We zorgen dat personeel erg goed let op eventuele klachten, en zich direct laat testen indien nodig.” De school verwacht dat het met de huidige maatregelen wel goed zal komen. “Het belangrijkste is dat leerlingen weer op school een programma kunnen volgen. We blijven ook digitaal onderwijs gebruiken, maar de interactie tussen leerling en docent is echt heel belangrijk.”

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.