gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stedelijk Dalton Lyceum is klaar voor nieuwe schooljaar

a86bcfa8e0afd890f4d201ce0bfa4c8d

De zomervakantie is voorbij, dus Dordtse middelbare scholen maken zich op voor een nieuwe schooljaar: coronaproof natuurlijk. Het Dalton Lyceum aan de Overkampweg is in elk geval goed voorbereid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In het schoolgebouw zijn looproutes aangebracht en kan er overal extra gedesinfecteerd worden. De lokalen zijn zo ingericht dat docenten en leerlingen voldoende afstand kunnen houden.

Voor andere problemen moest een passende oplossing gevonden worden, vertelt locatiedirecteur Laurens Gerrits: “Vakken als drama, scheikunde en natuurkunde hebben allemaal praktische opdrachten waarvoor we aparte lokalen hebben moeten zoeken. Verder zijn sommige trappen erg smal, dus hebben we gekozen voor één aparte trap voor het personeel om contact met de leerlingen te vermijden. Want de maat van een smalle trap kunnen we nu eenmaal niet veranderen.”

Aan een mondkapjesplicht wil het Dalton nog niet denken. “We zorgen dat personeel erg goed let op eventuele klachten, en zich direct laat testen indien nodig.” De school verwacht dat het met de huidige maatregelen wel goed zal komen. “Het belangrijkste is dat leerlingen weer op school een programma kunnen volgen. We blijven ook digitaal onderwijs gebruiken, maar de interactie tussen leerling en docent is echt heel belangrijk.”

Lees ook

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.