gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stille tocht in Papendrecht

55d139e2f5e5dc5ae3eb7f1dc7cb4e14

Een week nadat het gezin in de Cremerstraat in Papendrecht om het leven werd gebracht liepen vanmiddag ruim driehonderd mensen mee in de stille tocht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Burgemeester Aart-Jan Moerkerke hield op het plein voor de Bethlemhemkerk een korte speech waarin hij stilstond bij het familiedrama dat zich vorige week zaterdag zich afspeelde. Gevolgd door een minuut van stilte.


In een vorm van een hart werden voor de start van de tocht op het plein bloemen en knuffels gelegd. Waarna de stille tocht aanvang nam. Op de route van de tocht stonden brandweermannen en brandweerwagens in gelid.


Vorige week dacht men aanvankelijk met een gewone brandmelding in een gezinswoning te maken te hebben. Al snel werd duidelijk dat er sprake was van een familiedrama met uiteindelijk vier dodelijke slachtoffers. Hoewel het onderzoek nog loopt bestaat het vermoeden dat de vader eerst zijn twee kinderen van 4 en 6 jaar en de moeder om het leven had gebracht en daarna zelfmoord pleegde.


De tocht passeerde de woning van de slachtoffers en eindigde weer op het Bethlehemplein. In zijn slotwoord bedankte burgemeester de initiaftienemers van de stille tocht.


De stille tocht was een intitiatief van bewoners uit de buurt en werd ondersteund door de gemeente.

Lees ook

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.