gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stille tocht in Papendrecht

55d139e2f5e5dc5ae3eb7f1dc7cb4e14

Een week nadat het gezin in de Cremerstraat in Papendrecht om het leven werd gebracht liepen vanmiddag ruim driehonderd mensen mee in de stille tocht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Burgemeester Aart-Jan Moerkerke hield op het plein voor de Bethlemhemkerk een korte speech waarin hij stilstond bij het familiedrama dat zich vorige week zaterdag zich afspeelde. Gevolgd door een minuut van stilte.


In een vorm van een hart werden voor de start van de tocht op het plein bloemen en knuffels gelegd. Waarna de stille tocht aanvang nam. Op de route van de tocht stonden brandweermannen en brandweerwagens in gelid.


Vorige week dacht men aanvankelijk met een gewone brandmelding in een gezinswoning te maken te hebben. Al snel werd duidelijk dat er sprake was van een familiedrama met uiteindelijk vier dodelijke slachtoffers. Hoewel het onderzoek nog loopt bestaat het vermoeden dat de vader eerst zijn twee kinderen van 4 en 6 jaar en de moeder om het leven had gebracht en daarna zelfmoord pleegde.


De tocht passeerde de woning van de slachtoffers en eindigde weer op het Bethlehemplein. In zijn slotwoord bedankte burgemeester de initiaftienemers van de stille tocht.


De stille tocht was een intitiatief van bewoners uit de buurt en werd ondersteund door de gemeente.

Lees ook

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

50jaarduwvaart

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.