Dordrecht, Netherlands

Stille tocht in Papendrecht

Een week nadat het gezin in de Cremerstraat in Papendrecht om het leven werd gebracht liepen vanmiddag ruim driehonderd mensen mee in de stille tocht.
Jordy Nijenhuis | 29 september 2018 18:22 | Aangepast op 29 september 2018 18:22
Burgemeester Aart-Jan Moerkerke hield op het plein voor de Bethlemhemkerk een korte speech waarin hij stilstond bij het familiedrama dat zich vorige week zaterdag zich afspeelde. Gevolgd door een minuut van stilte.


In een vorm van een hart werden voor de start van de tocht op het plein bloemen en knuffels gelegd. Waarna de stille tocht aanvang nam. Op de route van de tocht stonden brandweermannen en brandweerwagens in gelid.


Vorige week dacht men aanvankelijk met een gewone brandmelding in een gezinswoning te maken te hebben. Al snel werd duidelijk dat er sprake was van een familiedrama met uiteindelijk vier dodelijke slachtoffers. Hoewel het onderzoek nog loopt bestaat het vermoeden dat de vader eerst zijn twee kinderen van 4 en 6 jaar en de moeder om het leven had gebracht en daarna zelfmoord pleegde.


De tocht passeerde de woning van de slachtoffers en eindigde weer op het Bethlehemplein. In zijn slotwoord bedankte burgemeester de initiaftienemers van de stille tocht.


De stille tocht was een intitiatief van bewoners uit de buurt en werd ondersteund door de gemeente.

Lees ook

Erik ontvangt erepenning: jarenlang betrokken bij jeugd en verenigingen

Erik van Noordenne (62) heeft de erepenning van Hardinxveld-Giessendam ontvangen. Van Noordenne krij...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...