gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stille tocht in Papendrecht

55d139e2f5e5dc5ae3eb7f1dc7cb4e14

Een week nadat het gezin in de Cremerstraat in Papendrecht om het leven werd gebracht liepen vanmiddag ruim driehonderd mensen mee in de stille tocht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Burgemeester Aart-Jan Moerkerke hield op het plein voor de Bethlemhemkerk een korte speech waarin hij stilstond bij het familiedrama dat zich vorige week zaterdag zich afspeelde. Gevolgd door een minuut van stilte.


In een vorm van een hart werden voor de start van de tocht op het plein bloemen en knuffels gelegd. Waarna de stille tocht aanvang nam. Op de route van de tocht stonden brandweermannen en brandweerwagens in gelid.


Vorige week dacht men aanvankelijk met een gewone brandmelding in een gezinswoning te maken te hebben. Al snel werd duidelijk dat er sprake was van een familiedrama met uiteindelijk vier dodelijke slachtoffers. Hoewel het onderzoek nog loopt bestaat het vermoeden dat de vader eerst zijn twee kinderen van 4 en 6 jaar en de moeder om het leven had gebracht en daarna zelfmoord pleegde.


De tocht passeerde de woning van de slachtoffers en eindigde weer op het Bethlehemplein. In zijn slotwoord bedankte burgemeester de initiaftienemers van de stille tocht.


De stille tocht was een intitiatief van bewoners uit de buurt en werd ondersteund door de gemeente.

Lees ook

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.