gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stille tocht in Papendrecht

55d139e2f5e5dc5ae3eb7f1dc7cb4e14

Een week nadat het gezin in de Cremerstraat in Papendrecht om het leven werd gebracht liepen vanmiddag ruim driehonderd mensen mee in de stille tocht.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Burgemeester Aart-Jan Moerkerke hield op het plein voor de Bethlemhemkerk een korte speech waarin hij stilstond bij het familiedrama dat zich vorige week zaterdag zich afspeelde. Gevolgd door een minuut van stilte.


In een vorm van een hart werden voor de start van de tocht op het plein bloemen en knuffels gelegd. Waarna de stille tocht aanvang nam. Op de route van de tocht stonden brandweermannen en brandweerwagens in gelid.


Vorige week dacht men aanvankelijk met een gewone brandmelding in een gezinswoning te maken te hebben. Al snel werd duidelijk dat er sprake was van een familiedrama met uiteindelijk vier dodelijke slachtoffers. Hoewel het onderzoek nog loopt bestaat het vermoeden dat de vader eerst zijn twee kinderen van 4 en 6 jaar en de moeder om het leven had gebracht en daarna zelfmoord pleegde.


De tocht passeerde de woning van de slachtoffers en eindigde weer op het Bethlehemplein. In zijn slotwoord bedankte burgemeester de initiaftienemers van de stille tocht.


De stille tocht was een intitiatief van bewoners uit de buurt en werd ondersteund door de gemeente.

Lees ook

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.