Dordrecht, Netherlands

Stilte voor de storm, zondag windkracht 9

Het is komende zondag oppassen geblazen als je naar buiten gaat. Er komt namelijk een behoorlijke storm aan. Volgens weerdeskundigen kunnen er verraderlijke windvlagen tot wel 114 kilometer per uur voorkomen.
Jordy Nijenhuis | 7 februari 2020 11:56 | Aangepast op 7 februari 2020 11:56
De storm zou flinke schade aankunnen richten. "Dan kan alles wat niet vaststaat wegwaaien", zegt weerman Ed Aldus. "Je moet je nieuwe bolide niet onder een oude boom zetten." De Rijnmond-weerman adviseert ook om spullen uit de tuin op te bergen die weg kunnen waaien. "

Windkracht 9

Zaterdag begint de dag met redelijk rustig weer. In de loop van de ochtend gaat het steeds meer regenen. Pas in de late avond en in de nacht van zaterdag op zondag neemt de windkracht toe. Zondag eind van de middag zou de wind het hoogtepunt bereiken met windkracht 9. Het blijft ook in de avond onstuimig. Zondag op maandagnacht neemt de storm grotendeels af maar maandag overdag blijft het nog winderig en nat.

Twee jaar geleden kende Dordrecht ook een zware storm, dat was op 18 januari. Toen waaide op het Oostendiep daken van 12 woningen, tientallen bomen waaiden om of moesten omgezaagd worden. Landelijk lag het openbaar vervoer vrijwel stil.

Ciara

De storm van zondag heeft voor het eerst een naam gekregen; Ciara. Dat komt doordat het KNMI afspraken heeft gemaakt met weerinstituten uit Groot-Brittannië en Ierland. Sinds september 2019 krijgen stormen een naam zodat mensen zich bewuster zouden zijn van het gevaar dat een storm met zich mee kan brengen.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...