Dordrecht, Netherlands

Stilte voor de storm, zondag windkracht 9

Het is komende zondag oppassen geblazen als je naar buiten gaat. Er komt namelijk een behoorlijke storm aan. Volgens weerdeskundigen kunnen er verraderlijke windvlagen tot wel 114 kilometer per uur voorkomen.
Jordy Nijenhuis | 7 februari 2020 11:56 | Aangepast op 7 februari 2020 11:56
De storm zou flinke schade aankunnen richten. "Dan kan alles wat niet vaststaat wegwaaien", zegt weerman Ed Aldus. "Je moet je nieuwe bolide niet onder een oude boom zetten." De Rijnmond-weerman adviseert ook om spullen uit de tuin op te bergen die weg kunnen waaien. "

Windkracht 9

Zaterdag begint de dag met redelijk rustig weer. In de loop van de ochtend gaat het steeds meer regenen. Pas in de late avond en in de nacht van zaterdag op zondag neemt de windkracht toe. Zondag eind van de middag zou de wind het hoogtepunt bereiken met windkracht 9. Het blijft ook in de avond onstuimig. Zondag op maandagnacht neemt de storm grotendeels af maar maandag overdag blijft het nog winderig en nat.

Twee jaar geleden kende Dordrecht ook een zware storm, dat was op 18 januari. Toen waaide op het Oostendiep daken van 12 woningen, tientallen bomen waaiden om of moesten omgezaagd worden. Landelijk lag het openbaar vervoer vrijwel stil.

Ciara

De storm van zondag heeft voor het eerst een naam gekregen; Ciara. Dat komt doordat het KNMI afspraken heeft gemaakt met weerinstituten uit Groot-Brittannië en Ierland. Sinds september 2019 krijgen stormen een naam zodat mensen zich bewuster zouden zijn van het gevaar dat een storm met zich mee kan brengen.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...