gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stiltecentrum wil ruimte bieden om emoties te uiten

d9e4a0bfc35761bcbc9b50c5b25ff9e2.jpg

Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat sinds vrijdagmorgen een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisatie dat is opgericht vanwege de coronacrisis. "Mensen lopen hier rond met gedachten, misschien wel slecht nieuws. Voor hen willen we er zijn."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het stiltecentrum is een plek om emoties te uiten in deze toch wel aangrijpende tijd", legt Wiebe Horssen, coördinator van het Licht voor Dordt Stiltecentrum uit. "Mensen kunnen hier terecht voor het ontvangen van een roos ter bemoediging, aansteken van een kaarsje voor een geliefde."

De mobiele post is een witte tent van zes bij drie meter. In de tent staan witte en rode rozen, die mensen gratis mogen meenemen, als hart onder de riem. In een gedachteboek en op een gebedsmuur kunnen mensen berichten achterlaten.

De locatie voor het stiltecentrum is niet zomaar gekozen, zegt Horssen. "Wij denken dat het heel belangrijk is dat we beschikbaar zijn voor alle Dordtenaren. Tegenover ons is het Albert Schweitzer ziekenhuis, daar wordt fysieke zorg geleverd. Wij denken dat het ook belangrijk is om ook aandacht te geven aan de emotionele en psychische zorg."

Het mobiele stiltecentrum is iedere dag geopend van 10.00 tot en met 20.00 uur, zolang de coronacrisis aanhoudt.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.