gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stiltecentrum wil ruimte bieden om emoties te uiten

d9e4a0bfc35761bcbc9b50c5b25ff9e2

Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat sinds vrijdagmorgen een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisatie dat is opgericht vanwege de coronacrisis. "Mensen lopen hier rond met gedachten, misschien wel slecht nieuws. Voor hen willen we er zijn."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het stiltecentrum is een plek om emoties te uiten in deze toch wel aangrijpende tijd", legt Wiebe Horssen, coördinator van het Licht voor Dordt Stiltecentrum uit. "Mensen kunnen hier terecht voor het ontvangen van een roos ter bemoediging, aansteken van een kaarsje voor een geliefde."

De mobiele post is een witte tent van zes bij drie meter. In de tent staan witte en rode rozen, die mensen gratis mogen meenemen, als hart onder de riem. In een gedachteboek en op een gebedsmuur kunnen mensen berichten achterlaten.

De locatie voor het stiltecentrum is niet zomaar gekozen, zegt Horssen. "Wij denken dat het heel belangrijk is dat we beschikbaar zijn voor alle Dordtenaren. Tegenover ons is het Albert Schweitzer ziekenhuis, daar wordt fysieke zorg geleverd. Wij denken dat het ook belangrijk is om ook aandacht te geven aan de emotionele en psychische zorg."

Het mobiele stiltecentrum is iedere dag geopend van 10.00 tot en met 20.00 uur, zolang de coronacrisis aanhoudt.

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.