Dordrecht, Netherlands

Storing piepersysteem brandweer en ambulances

Het alarmeringssysteem P2000 van de brandweer en ambulancezorg in Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een uur plat gelegen. De medewerkers konden niet worden opgeroepen via hun pager, ook wel pieper genoemd.
Petra Scheurwater | 4 maart 2020 11:40 | Aangepast op 4 maart 2020 11:40
De storing begon even na 03:00 uur. De oorzaak wordt nog onderzocht, meldt een woordvoerder van het ministerie van justitie en veiligheid.

De Veiligheidsregio's Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond schakelden tijdens de storing direct over naar een alternatief systeem. De tweeduizend medewerkers die piket hadden in beide gebieden kregen een sms. Daarnaast werden ze door een computersysteem gebeld en kregen ze een ingesproken boodschap te horen over de storing en hoe te handelen, legt een woordvoerder uit aan RTV Rijnmond.


C2000 en P2000

P2000 maakt deel uit van het alarmeringssysteem C2000 en wordt vooral gebruikt door de brandweer en ambulancezorg.

De laatste weken had de politie problemen met een ander onderdeel van C2000. Dat gaat om de communicatie met agenten in de buitendienst. In diverse kritische situaties bleek de noodknop niet te werken.

De OR van de politie stuurde naar aanleiding van de gebeurtenissen een brandbrief naar korpschef Akerboom en minister Grapperhaus van Veiligheid en Justitie. Grapperhaus stuurde vervolgens aan de Tweede Kamer een brief waarin hij omschreef dat het aantal incidenten minder was geworden. Het onderzoek loopt nog.

De storing van P2000 heeft volgens de hulpdiensten geen gevolgen gehad. Het is volgens de woordvoerder van Rotterdam-Rijnmond de eerste storing van dit systeem in jaren.

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...