gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

3500 dagen taxeren en de nog altijd is Arie verknocht aan oude boeken

0c9d5a858f20086d744a214b65b132c3

Arie Molendijk is een bekende in de wereld van het antiquarische boekenbedrijf. Onlangs vierde hij zijn 3500ste taxatiedag. Dus voor wie nog een oud boek of een oude ansichtkaart had liggen in Papendrecht mocht langskomen.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van jongs af aan was Arie al gefascineerd door boeken. "Ik ben tussen de boeken opgegroeid," vertelt hij. "Mijn vader had een indrukwekkende collectie oude boeken die ik als kind stiekem bekeek en soms zelfs na tekende. Mijn liefde voor oude boeken komt van hem."

Zijn reis naar het vak van taxateur begon echter met een praktische interesse in het verzamelen. "Van mijn moeder weet ik dat ik in de box al intensief met oude kranten bezig was, de titels rangschikkend en 'lezend' in een onverstaanbaar taaltje. Al vroeg werd het verzamelen en taxeren mijn tweede natuur."

Taxatiemiddag in Papendrecht
Op 13 december was Arie te gast in de bibliotheek van Papendrecht voor zo'n taxatiemiddag, waar hij oude boeken, brieven, foto’s, ansichtkaarten en prenten taxeerde. "Mijn taxaties zijn altijd gebaseerd op recente veilingsresultaten," vertelt hij. "Ik geef altijd persoonlijke uitleg over de waarde van elk boek, wat het vak zo waardevol maakt voor zowel de eigenaar als voor mezelf."
Arie Molendijk blijft een gedreven en gepassioneerd taxateur die met respect en enthousiasme het oude boek in ere houdt. "Er is altijd iets nieuws te ontdekken, dat maakt dit vak zo bijzonder."

Het fascinerende vak van taxeren
Wat Arie het meeste aantrekt in zijn vak is de constante verrassing. "Elke taxatiedag is anders. Ik ga zonder verwachtingen, en dat maakt het spannend," zegt hij. "De ontmoetingen met mensen en het ontdekken van onbekende boeken, boeken die nergens te vinden zijn, of die voor het laatst in een veiling uit 1863 stonden—dat is wat het werk voor mij zo boeiend maakt."

Arie benadrukt dat taxeren meer is dan alleen het noemen van een prijs. "Het gaat niet om de winkelwaarde, maar de veilingwaarde. Mensen willen weten waarom een boek zo veel of zo weinig waard is. Dat maakt het vak zoveel interessanter," legt hij uit.

Een simpel verdienmodel
Arie Molendijk heeft een eenvoudig verdienmodel: hij koopt boeken, taxeert ze en verkoopt ze met een marge. "Het gaat mij niet om enorme winsten, maar om het plezier van het werk," zegt hij.

De toekomst van de antiquarische boekhandel ziet Arie met gemengde gevoelens tegemoet. "De komst van internet heeft veel veranderd. Het is niet meer zo gezellig als vroeger, maar de belangstelling voor oude boeken blijft bestaan, vooral op veilingen," zegt hij. "Nieuwe verzamelaars komen er altijd, maar de prijzen worden steeds hoger, vooral voor theologische boeken."

"Maar," voegt hij toe, "er blijft altijd een markt voor zeldzame boeken. En dat is het mooiste van het vak: de zoektocht naar die boeken die de tand des tijds hebben doorstaan."

Bekijk hieronder de video die wij maakten over de taxateur in de Papendrechtse bieb.

Lees meer over:

|

Lees ook

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.