gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

3500 dagen taxeren en de nog altijd is Arie verknocht aan oude boeken

0c9d5a858f20086d744a214b65b132c3

Arie Molendijk is een bekende in de wereld van het antiquarische boekenbedrijf. Onlangs vierde hij zijn 3500ste taxatiedag. Dus voor wie nog een oud boek of een oude ansichtkaart had liggen in Papendrecht mocht langskomen.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van jongs af aan was Arie al gefascineerd door boeken. "Ik ben tussen de boeken opgegroeid," vertelt hij. "Mijn vader had een indrukwekkende collectie oude boeken die ik als kind stiekem bekeek en soms zelfs na tekende. Mijn liefde voor oude boeken komt van hem."

Zijn reis naar het vak van taxateur begon echter met een praktische interesse in het verzamelen. "Van mijn moeder weet ik dat ik in de box al intensief met oude kranten bezig was, de titels rangschikkend en 'lezend' in een onverstaanbaar taaltje. Al vroeg werd het verzamelen en taxeren mijn tweede natuur."

Taxatiemiddag in Papendrecht
Op 13 december was Arie te gast in de bibliotheek van Papendrecht voor zo'n taxatiemiddag, waar hij oude boeken, brieven, foto’s, ansichtkaarten en prenten taxeerde. "Mijn taxaties zijn altijd gebaseerd op recente veilingsresultaten," vertelt hij. "Ik geef altijd persoonlijke uitleg over de waarde van elk boek, wat het vak zo waardevol maakt voor zowel de eigenaar als voor mezelf."
Arie Molendijk blijft een gedreven en gepassioneerd taxateur die met respect en enthousiasme het oude boek in ere houdt. "Er is altijd iets nieuws te ontdekken, dat maakt dit vak zo bijzonder."

Het fascinerende vak van taxeren
Wat Arie het meeste aantrekt in zijn vak is de constante verrassing. "Elke taxatiedag is anders. Ik ga zonder verwachtingen, en dat maakt het spannend," zegt hij. "De ontmoetingen met mensen en het ontdekken van onbekende boeken, boeken die nergens te vinden zijn, of die voor het laatst in een veiling uit 1863 stonden—dat is wat het werk voor mij zo boeiend maakt."

Arie benadrukt dat taxeren meer is dan alleen het noemen van een prijs. "Het gaat niet om de winkelwaarde, maar de veilingwaarde. Mensen willen weten waarom een boek zo veel of zo weinig waard is. Dat maakt het vak zoveel interessanter," legt hij uit.

Een simpel verdienmodel
Arie Molendijk heeft een eenvoudig verdienmodel: hij koopt boeken, taxeert ze en verkoopt ze met een marge. "Het gaat mij niet om enorme winsten, maar om het plezier van het werk," zegt hij.

De toekomst van de antiquarische boekhandel ziet Arie met gemengde gevoelens tegemoet. "De komst van internet heeft veel veranderd. Het is niet meer zo gezellig als vroeger, maar de belangstelling voor oude boeken blijft bestaan, vooral op veilingen," zegt hij. "Nieuwe verzamelaars komen er altijd, maar de prijzen worden steeds hoger, vooral voor theologische boeken."

"Maar," voegt hij toe, "er blijft altijd een markt voor zeldzame boeken. En dat is het mooiste van het vak: de zoektocht naar die boeken die de tand des tijds hebben doorstaan."

Bekijk hieronder de video die wij maakten over de taxateur in de Papendrechtse bieb.

Lees meer over:

|

Lees ook

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”