gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

3500 dagen taxeren en de nog altijd is Arie verknocht aan oude boeken

0c9d5a858f20086d744a214b65b132c3.jpg

Arie Molendijk is een bekende in de wereld van het antiquarische boekenbedrijf. Onlangs vierde hij zijn 3500ste taxatiedag. Dus voor wie nog een oud boek of een oude ansichtkaart had liggen in Papendrecht mocht langskomen.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van jongs af aan was Arie al gefascineerd door boeken. "Ik ben tussen de boeken opgegroeid," vertelt hij. "Mijn vader had een indrukwekkende collectie oude boeken die ik als kind stiekem bekeek en soms zelfs na tekende. Mijn liefde voor oude boeken komt van hem."

Zijn reis naar het vak van taxateur begon echter met een praktische interesse in het verzamelen. "Van mijn moeder weet ik dat ik in de box al intensief met oude kranten bezig was, de titels rangschikkend en 'lezend' in een onverstaanbaar taaltje. Al vroeg werd het verzamelen en taxeren mijn tweede natuur."

Taxatiemiddag in Papendrecht
Op 13 december was Arie te gast in de bibliotheek van Papendrecht voor zo'n taxatiemiddag, waar hij oude boeken, brieven, foto’s, ansichtkaarten en prenten taxeerde. "Mijn taxaties zijn altijd gebaseerd op recente veilingsresultaten," vertelt hij. "Ik geef altijd persoonlijke uitleg over de waarde van elk boek, wat het vak zo waardevol maakt voor zowel de eigenaar als voor mezelf."
Arie Molendijk blijft een gedreven en gepassioneerd taxateur die met respect en enthousiasme het oude boek in ere houdt. "Er is altijd iets nieuws te ontdekken, dat maakt dit vak zo bijzonder."

Het fascinerende vak van taxeren
Wat Arie het meeste aantrekt in zijn vak is de constante verrassing. "Elke taxatiedag is anders. Ik ga zonder verwachtingen, en dat maakt het spannend," zegt hij. "De ontmoetingen met mensen en het ontdekken van onbekende boeken, boeken die nergens te vinden zijn, of die voor het laatst in een veiling uit 1863 stonden—dat is wat het werk voor mij zo boeiend maakt."

Arie benadrukt dat taxeren meer is dan alleen het noemen van een prijs. "Het gaat niet om de winkelwaarde, maar de veilingwaarde. Mensen willen weten waarom een boek zo veel of zo weinig waard is. Dat maakt het vak zoveel interessanter," legt hij uit.

Een simpel verdienmodel
Arie Molendijk heeft een eenvoudig verdienmodel: hij koopt boeken, taxeert ze en verkoopt ze met een marge. "Het gaat mij niet om enorme winsten, maar om het plezier van het werk," zegt hij.

De toekomst van de antiquarische boekhandel ziet Arie met gemengde gevoelens tegemoet. "De komst van internet heeft veel veranderd. Het is niet meer zo gezellig als vroeger, maar de belangstelling voor oude boeken blijft bestaan, vooral op veilingen," zegt hij. "Nieuwe verzamelaars komen er altijd, maar de prijzen worden steeds hoger, vooral voor theologische boeken."

"Maar," voegt hij toe, "er blijft altijd een markt voor zeldzame boeken. En dat is het mooiste van het vak: de zoektocht naar die boeken die de tand des tijds hebben doorstaan."

Bekijk hieronder de video die wij maakten over de taxateur in de Papendrechtse bieb.

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.