gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

3500 dagen taxeren en de nog altijd is Arie verknocht aan oude boeken

0c9d5a858f20086d744a214b65b132c3

Arie Molendijk is een bekende in de wereld van het antiquarische boekenbedrijf. Onlangs vierde hij zijn 3500ste taxatiedag. Dus voor wie nog een oud boek of een oude ansichtkaart had liggen in Papendrecht mocht langskomen.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Van jongs af aan was Arie al gefascineerd door boeken. "Ik ben tussen de boeken opgegroeid," vertelt hij. "Mijn vader had een indrukwekkende collectie oude boeken die ik als kind stiekem bekeek en soms zelfs na tekende. Mijn liefde voor oude boeken komt van hem."

Zijn reis naar het vak van taxateur begon echter met een praktische interesse in het verzamelen. "Van mijn moeder weet ik dat ik in de box al intensief met oude kranten bezig was, de titels rangschikkend en 'lezend' in een onverstaanbaar taaltje. Al vroeg werd het verzamelen en taxeren mijn tweede natuur."

Taxatiemiddag in Papendrecht
Op 13 december was Arie te gast in de bibliotheek van Papendrecht voor zo'n taxatiemiddag, waar hij oude boeken, brieven, foto’s, ansichtkaarten en prenten taxeerde. "Mijn taxaties zijn altijd gebaseerd op recente veilingsresultaten," vertelt hij. "Ik geef altijd persoonlijke uitleg over de waarde van elk boek, wat het vak zo waardevol maakt voor zowel de eigenaar als voor mezelf."
Arie Molendijk blijft een gedreven en gepassioneerd taxateur die met respect en enthousiasme het oude boek in ere houdt. "Er is altijd iets nieuws te ontdekken, dat maakt dit vak zo bijzonder."

Het fascinerende vak van taxeren
Wat Arie het meeste aantrekt in zijn vak is de constante verrassing. "Elke taxatiedag is anders. Ik ga zonder verwachtingen, en dat maakt het spannend," zegt hij. "De ontmoetingen met mensen en het ontdekken van onbekende boeken, boeken die nergens te vinden zijn, of die voor het laatst in een veiling uit 1863 stonden—dat is wat het werk voor mij zo boeiend maakt."

Arie benadrukt dat taxeren meer is dan alleen het noemen van een prijs. "Het gaat niet om de winkelwaarde, maar de veilingwaarde. Mensen willen weten waarom een boek zo veel of zo weinig waard is. Dat maakt het vak zoveel interessanter," legt hij uit.

Een simpel verdienmodel
Arie Molendijk heeft een eenvoudig verdienmodel: hij koopt boeken, taxeert ze en verkoopt ze met een marge. "Het gaat mij niet om enorme winsten, maar om het plezier van het werk," zegt hij.

De toekomst van de antiquarische boekhandel ziet Arie met gemengde gevoelens tegemoet. "De komst van internet heeft veel veranderd. Het is niet meer zo gezellig als vroeger, maar de belangstelling voor oude boeken blijft bestaan, vooral op veilingen," zegt hij. "Nieuwe verzamelaars komen er altijd, maar de prijzen worden steeds hoger, vooral voor theologische boeken."

"Maar," voegt hij toe, "er blijft altijd een markt voor zeldzame boeken. En dat is het mooiste van het vak: de zoektocht naar die boeken die de tand des tijds hebben doorstaan."

Bekijk hieronder de video die wij maakten over de taxateur in de Papendrechtse bieb.

Lees meer over:

|

Lees ook

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.