Dordrecht, Netherlands

Alarmeringssysteem van hulpdiensten ligt plat, oorzaak bij Defensie

Hulpdiensten in onze regio kampen sinds dinsdagavond met een landelijke IT-storing. Hierdoor zijn er problemen met hun communicatie- en alarmeringssysteem, waardoor ze onderling moeilijker kunnen communiceren. In Zuid-Holland Zuid draait de meldkamer op een back-up-systeem.
Redactie RTV Dordrecht | Rijnmond | NOS | 28 augustus 2024 11:42 | Aangepast op 28 augustus 2024 11:42
De storing wordt veroorzaakt door het IT-systeem van het ministerie van Defensie. Wat de oorzaak van de storing is, is nog onduidelijk. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat omvang en impact nog in kaart worden gebracht.

Het alarmnummer 112 is nog wel bereikbaar. Mensen die het noodnummer bellen merken niet direct iets van storing, maar vanuit de meldkamer is het lastig om de mensen in het veld te bereiken.

Zuid-Holland Zuid
De veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid laat weten enkel problemen te hebben met het contact met de meldkamer. Zij maken nu gebruik van een alternatief systeem. Een woordvoerder van de veiligheidsregio benadrukt dat de hulpverlening niet in gevaar is. De storing zit in het landelijk systeem, waar regionale meldkamers mee verbonden zijn. Hulpverleners in het veld kunnen hierdoor moeilijker aangestuurd worden.

Ziekenhuis niet getroffen
Het Albert Schweitzer Ziekenhuis laat weten geen last te hebben van de storing. "De zorg in ons ziekenhuis gaat gewoon door", laat een woordvoerder weten. "Sommige patiënten kunnen problemen ervaren met inloggen in MijnASz (patiëntendossier red.) via DigiD, vanwege deze landelijke storing." Het ziekenhuis adviseert patiënten die niet kunnen inloggen maar wel een dringende vraag hebben contact op te nemen met het ziekenhuis.

Lees meer over:

112-nieuws|Storing|Hulpdiensten|

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Nur is alles kwijt na verwoestende brand: 'Ik woonde er net, alles was nieuw'

Buurtbewoners van de woning die afgelopen nacht volledig verwoest werd na de brand en explosie in Pa...

Woning verwoest na brand en explosie: drie woningen onbewoonbaar

Aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht is een woning afgelopen nacht volledig verwoest na een br...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...

Politie deelt foto van verdachten woningoverval Hardinxveld

Een overval op een woning op klaarlichte dag in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten zijn, net al...