Dordrecht, Netherlands

Blusboot koelt twee bruggen in de streek wegens hitte

De blusboot vorig jaar in actie bij de Zwijndrechtse brug Corrado Francke
Een blusboot koelt vandaag de Zwijndrechtse brug en Brug over de Noord. Rijkswaterstaat komt in actie om te voorkomen dat bruggen door de warmte niet meer bediend kunnen worden.
Corrado Francke | 27 juni 2024 13:41 | Aangepast op 27 juni 2024 13:41
Op X schrijft Rijkswaterstaat dat de twee bruggen in onze streek tussen 12:00 uur en 19:00 uur worden gekoeld. Woensdag kreeg de Zwijndrechtse brug ook al een koude douche van een blusboot.

Hinder voorkomen
“Door het koelen beperken we het uitzetten van de stalen brugonderdelen vanwege de hoge temperaturen”, liet Rijkswaterstaat eerder weten. “Hiermee willen we hinder voor (vaar)weggebruikers en schade aan de bruggen voorkomen.”

De kans is groot dat het koelen vanaf vrijdag niet meer nodig is. De temperatuur gaat namelijk na een paar warme dagen weer een stukje omlaag, naar zo’n twintig graden gemiddeld.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...