Dordrecht, Netherlands

Dewi en Megan redden zwaargewonde agent na val van paard

Als Dewi en Megan een gewone voetbaltraining hebben in Ridderkerk, zijn ze bij toeval getuige van iets onverwacht. De meisjes zien een politieagent gewond op de grond liggen in het Reijerpark, na een val van een paard. Megan houdt de teugels vast en Dewi schakelt ondertussen extra hulp in.
Rijnmond | 28 mei 2025 15:46 | Aangepast op 28 mei 2025 15:46
De agent zit tijdens haar dienst op paard Empire, donderdagavond twee weken geleden. Plotseling schrikt het paard, neemt een sprint en scheert rakelings langs een boom. De agent belandt in volle vaart tegen de boom en ligt niet veel later zwaargewond op de grond.

Ondertussen zijn de twee meisjes aan het voetballen bij vereniging Slikkerveer, ook in het Reijerpark. Eén van de meiden schiet de bal per ongeluk over het hek en gaat erachteraan. Dan komt ze de gewonde agent tegen en roept haar vriendin erbij. De twee schakelen hulp in en al snel wordt de vrouw naar het ziekenhuis gebracht. Ook konden ze voorkomen dat het paard wegliep.

Meerdere botbreuken
Zes gebroken ribben, een gebroken borstbeen, een gekneusde long en een schouderbreuk houdt de agent over aan haar val. Ze ligt zelfs twee dagen op de intensive care. Inmiddels herstelt de agent op de verpleegafdeling van het ziekenhuis. "De schrik zit er nog goed in en ze heeft nog behoorlijk veel pijn", laat het ziekenhuis weten.

Collega's zijn ondertussen langsgekomen, mét paard Empire. De agent, die naar eigen zeggen "blindelings kan vertrouwen" op Empire, neemt hem niets kwalijk. Ze wil doorgaan met paardrijden zodra het weer kan, zegt het ziekenhuis daarover.

'Trots op deze stoere meiden'
De politie noemt de twee meisjes die de agent hebben geholpen "heldinnen" en is "enorm trots op deze stoere meiden". De twee kregen daarom bezoek van de politie.

"We hebben ze bedankt met een mooie tas met leuke spulletjes", meldt de politie Ridderkerk. In het tasje zaten kleurpotloden, stiften een notitieboekje, een knutselpakket en wat lekkers. "Megan en Dewi, nogmaals bedankt!", aldus de politie.

Dit verhaal verscheen ook bij onze mediapartner Rijnmond

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...