Dordrecht, Netherlands

Deze modelbouwvereniging viert 45 jarig bestaan: 'Je vormt samen een vereniging'

Oud-leden modelbouwvereniging Alblasserdam Streekomroep 56
Modelbouwvereniging Alblasserdam viert zaterdag het 45 jarig bestaan. In cultureel centrum is er vanaf 10.00 van alles te zien en te beleven op het gebied van modelbouw. "Het leukste aan modellen bouwen is dat je lekker bezig bent."
Redactie Streek 56 | Shaloom Pedro | 6 september 2025 11:00 | Aangepast op 5 september 2025 19:28
Het belooft een zonnige dag te worden en de modelbouwvereniging doet er van alles om het jubileum goed te vieren. Zo zijn er ongeveer 90 schepen te bewonderden. Maar dat is nog niet alles. "Er is een lid die een eigen tafel krijgt waarop hij heel mooi zijn miniatuur vrachtwagen kan laten zien", vertelt Erik-Jan Sprong van de vereniging.

Ontstaan modelbouwvereniging Alblasserdam
Maar waar is het ooit begonnen? Het is 13 januari in 1980 en enkele Alblasserdamse modelbouwers komen samen om hun passie met elkaar te delen. Acht jaar later heeft hun gezamelijke liefde een plek gekregen in het clubhuis aan de Ruigenhil in Alblasserdam, dat nog steeds bestaat. "De ruimte is nog steeds groot genoeg. Er is ook een mooie werkplek, waarin enthousiaste bouwers kunnen werken. Er zijn van alle gemakken voorzien en er kunnen makkelijk nog 100 leden erbij", aldus Erik-Jan.

Bij de modelbouwvereniging Alblasserdam is ruimte voor elke creatieve modelleur. Dit geldt ook voor mensen die vooral van bijvoorbeeld sleep- en binnevaartschepen houden. Een modelmaker heeft wel enige tijd en geduld nodig om het soms fijne werk te kunnen verrichten. "Ik ben inmiddels al vijf jaar met een model bezig. Maar dat ligt natuurlijk aan hoe gedetailleerd je je model wil hebben."

Modelbouwwerk is het meer dan waard
Maar dat is volgens Erik- Jan het allemaal waard. Als kleine jongen kwam hij door zijn vrienden bij de vereniging terecht en hij zit er nog steeds met alle plezier. "Het leukste aan modelbouw is dat je lekker bezig bent. Je vormt samen een vereniging en bent samen bezig. Er is daardoor echt een samenhorigheid."

Het jubileum betekent daarom veel voor de leden. Ze hopen voor de toekomst meer jongere leden te kunnen verwelkomen. De hobbyclub bestaat uit ongeveer 40 leden. "We zijn een van de oudste verenigingen van Nederland en je ziet dat de interesse in onze hobby onder de jongeren achteruit gaat. Toch zijn we trots en blij zijn dat we de 45 jaar hebben gehaald. Hopelijk geeft onze feestdag een zetje voor jongere leden, en kunnen we doorgaan naar het 50 jarig bestaan."

Lees meer over:

Jubileum|Modelbouw|

Meest gelezen

Fietser overleden na botsing met auto in Zwijndrecht

Redactie Streek 56 | 5 sep 2025 17:30

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Redactie Streek 56 | Tristan Kans | 2 sep 2025 12:18

Lees ook

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

'Unieke wijk' Sterrenburg bestaat zestig jaar: 'Woonplezier is nog altijd groot'

Sterrenburg blaast dit jaar zestig kaarsjes uit! Zeker de 'jongere delen' van de wijk werden ooit al...

De Merwedelingelijn in het klein: ‘Niet verwacht dat er zoveel mensen zouden komen kijken’

De Merwedelingelijn loopt van Dordrecht naar Geldermalsen. Een deel van deze lijn was onlangs in het...

Herenkapsalon viert 90-jarig jubileum: 'Vroeger zag ik het eigenlijk niet zitten'

In de Dordtse wijk Krispijn wordt een bijzonder jubileum gevierd: herenkapsalon Bloos bestaat maar l...

Kringloopwinkel het Snuffelpand viert 30-jarig jubileum

Begin december is het 30 jaar geleden dat het Snuffelpand werd opgericht door de Werkgroep Vrouwen v...

25 jaar Papendrecht.net: van lokale startpagina naar nieuwskanaal

Op 18 november viert Papendrecht.net het 25-jarig bestaan. De website, die is opgericht door Hans Hu...