Zwijndrecht heeft moeilijke jaren achter de rug, als het gaat om huizenbouw. Hoewel de gemeente het voornemen had om voor 2030 zo’n 3500 nieuwe woningen te bouwen, kwam de gemeente de afgelopen raadsperiode tot slechts 213 nieuwe woningen. Dit kalenderjaar komen daar 200 bij.
Ook veel andere gemeenten uit de streek hebben hun woningbouwambities nog niet waargemaakt, blijkt uit onderzoek van deze streekomroep in samenwerking met de NOS en Rijnmond. Inmiddels heeft de gemeente Zwijndrecht het voornemen om 3500 woningen te bouwen verlengd tot het jaar 2035. “We hebben de locaties voor 2.300 woningen al op het oog, maar voor de rest van de woningen moeten we nog naar een plekje zoeken”, aldus wethouder Robert Kreukniet.
Stap in de goede richting
Dit nieuwbouwproject in de spoorzone is in ieder geval een stap in de goede richting. “We waren in het begin een beetje sceptisch en vroegen ons af of mensen hier zouden willen wonen, maar uiteindelijk werd alles heel snel verkocht”, aldus projectontwikkelaar Lee Pros.
‘De Wijck’ bestaat uit verschillende blokken met woningen, met in het midden een gezamelijke ruimte met veel aandacht voor groen. “Buiten de blokken is het erg dynamisch, maar op de binnenplaats zal het lekker stil zijn’, vertelt Pros. “Het wordt dus een combinatie van een hoogstedelijk project en een groene oase van rust.”
De huizen worden naar verwachting in juni opgeleverd. Pros: “Ik hoop over een jaar te zien dat de buren elkaar hebben leren kennen, dat er buurtbarbecues worden georganiseerd en dat alles er goed bij staat."